Краковія (Краків) - Шльонск (Вроцлав) 3:3 (04.05.2018)
09 травня 2018
Краковія (Краків)
- Шльонск (Вроцлав) 3:3
19:00. 04 травня 2018 року.
Krakow. Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. 2159 глядачів
Чемпіонат Польщі.

На шляху до свого виїзду був шанс заглянути на кілька днів до Польщі, випробувати безвіз та відкрити для себе щось нове. Обрали для себе старий Краков і вже паралельно оглянули, що можна відвідати в ці дні. Вибір пав на матч екстракласи «Краковія» - «Шльонск», це мало бути цікаве дербі з великою кількістю траблів і важкодоступними квитками.
Саме тому я вирішив написати колишньому гравцю «Ворскли» Олексію Дитятьєву та запитати, як можна втрапити на гру його теперішнього клуба «Краковії». Він відповів, що достатньо буде купити карту кібіца, а за квитки він порішає. В день гри ми оглянули спочатку стадіон «Вісли», в середину нажаль не втрапили, потім потрапили і на «Краковію». У касах вже сиділи милі дівчатка, що зранку розповідали подругам про свої амурні справи і любо виписали нам іменні картки за 15 злотих, що діють до 2021 року.
Оглянувши стадіон виявили два фан-шопи, один біля центрального входу на другому поверсі працював вже о 10-й. Вхід до нього був обклеєний стікерами різних клюбів, а суровий кібіц-продавець довго не міг второпати що ми від нього хочемо. Представившись співробітниками видавництва української версії «граундхопінгу» ми отримали від поляка щиру посмішку і під громогласне «граундшопінг» він провів нас до офісу. Вибір доволі широкий і ціни не високі, від 30 злотих за футболку. Наостанок кібіц тикнув мені у руки стікери з тегом #boykot, значення якого я зрозумів пізніше.
За годину до гри ми забрали квитки в офіційному фан-шопі, що знаходиться збоку стадіону і трохи відпочили в поруч розташованому парку, де кожну хвилину хтось біг, їхав на велосипеді, скейті, роликах, самокаті. Спортивна нація ці поляки!
Без проблем втрапили на арену, що вміщує 15114 глядачів, ажіотажу за годину до гри не спостерігалось. Як виявилось, вболівальники обох клубів таким чином виказують протест. В підтрибунці розташована невеличка кафешка з доволі демократичними цінами на пиво та ковбаски. Трибуни стадіону розташовані впритул до поля, дах перекриває всі місця та створює чудову акустику.
На розминку виходить Дитятьєв, вітаємось та бажаємо перемоги. З колонок гучно лунає AC/DC, настрій поліпшується і чарівною білявкою, що сідає поруч. На вихід команд грає гімн «Краковії» котрий несподівано переривається і увесь натовп (2159 глядачів за офіційною інформацією) гучно доспівує його так, що мурашки йдуть по шкірі. Гра, що на початку здавалася типовою грою УПЛ виявилася доволі цікавою, і команди раз по раз то виходили вперед, то знову йшли ніздря в ніздрю. Особливо виділялась швидіскна сімка гостей, що кошмарила захист «Краковії». Стадіон був з командою єдиним цілим організмом і «дихав» у ритмі з футболістами. Особливо виділявся школяр, що кожні три хвилини кричав «Кря-кря-кряковья», а стадіон після цього розпочинав своє «класико-класіко». Дісталося й боковому, що висловив претензії болбою, натомість отримав на свою адресу відбірної польської лайки.
Матч завершився нічиєю 3-3 і команди, не зрозуміло чи з радощів, чи з горя пішли до під трибунки. Гра і стадіон вразили, захотілося й собі такий от невеличкий, «гучний», поруч з парком та такий сімейно-рідний, тільки вже у «біло-зелених» кольорах.