Кристал (Херсон) - Енергія (Нова Каховка) 2:0 (08.08.2015)
Кристал (Херсон) - Енергія (Нова Каховка) 2:0
18:00. 8 серпня 2015 року.
м. Херсон. "Кристал". 1000 глядачів
Чемпіонат України. Друга ліга.

Традиційно, дербі Херсонщини викликає значний ажіотаж. Кожен матч між Кристалом та Енергією наповнений додатковими емоціями і боротьбою.

Зі стартового свистка господарі взяли м’яч під свій контроль. Вже з перших хвилин емоції і напруження на полі почали зашкалювати. Було багато боротьби, грубих зіткнень і нервів. Хоча це - невід’ємна частина дербі. В середині першого тайму суддя вилучає тренера Кристала за вихід на поле (ну і за постійні нерви, нецензурну лайку і випади в сторону арбітрів). А далі почалося шоу, 5-10 хвилин судді і футболісти намагалися випровадити в підтрибунне приміщення тренера господарів. Вже тоді було відчуття, що ось-ось він накинеться на суддів і почнеться масовий махач. Але глядачам подобався футбольний спектакль.

У другому таймі напруження в матчі зростало. На 52 хвилині господарі відкривають рахунок у матчі. У команді Кристалу варто відзначити гру місцевого улюбленця Цоя. Він дуже активно вів себе на полі, брав гру на себе і пробивав прицільно здалеку. Він же і збільшив рахунок, реалізувавши свій момент у компенсований час.

Наприкінці гри все-таки сталася бійка на полі. Гравець Енергії спочатку зарядив м’ячем по господарям які святкували гол, а потім наніс два удари в "бороду" і "по пузу" двом гравцям Кристала які побігли до нього розбиратися. Після чого розпочалася бійка стінка на стінку. Не обійшлося без попереджень і вилучень. Червону картку отримав і тренер Енергії. У підсумку за 90 хвилин Херсонського дербі суддя показав 11 жовтих карток, 2 червоні і видалив двох головних тренерів.

Що стосується фанатської підтримки, то на матчі були присутні ультрас обох команд. Гостей з Нової Каховки приїхало близько 20 осіб. Як по мені, то у підтримці гості нічим не поступалися господарям. А оскільки я знаходився біля них, то й зовсім перекрикували херсонських ультрас. В кінці матчу трохи подиміли, через що навіть "поштовхалися" з міліцією. "Кавунова грядка" була вся на білому і налічувала близько 35 осіб. Оскільки в Україні діє фанатське перемир’я, під час дербі я спостерігав незвичну картину...раніше принципові суперники нині мило розмовляють в перерві.