Стадіон "Скіф" (Львів)
03 березня 2017
"Скіф"
Адреса:Львів. вул. Черемшини, 17.
Рік побудови:1897
Місць:3804 (пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:500 люкс
Табло:велике кольорове
Актуальність15.10.2016
Львів - Буковина (Чернівці) 4:3 (15.07.2017)

Комплекcно-спортивна база Львівського державного університету фізичної культури «Скіф» знаходиться у східній частині Львова та межує з пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення – Личаківським парком.

Стадіон «Сокул-Мацеж» (перша назва) був споруджений ще у 1897 році та вважається одним із кращих спортивних об’єктів міста. Першими власниками були польські команди. Стадіон був розрахований на 30 тисяч місць, а для першого стадіону в місті це дуже круто. Постановою від 1 червня 1946 року Львівському державному інституту фізичної культури було передано стадіон зі спортивним манежем загальною площею три гектари, що раніше належав спортивній спілці «Спартак». У 80-х роках у ньому почала проводити тренування і матчі Національного чемпіонату з міні-футболу команда “Україна”. У її складі вирізнявся Роман Ковальчик, якого залучили до лав збірної України, де він виборов бронзові відзнаки Чемпіонату Європи. Пізніше, на початку 2000-х рр. на паркеті палацової зали проводила поєдинки національної першості України з гандболу жіноча команда “Галичанка”. Певний час у 90-х роках головним полем університетського стадіону послуговувався реґбійний клуб “Сокіл”.

Під потреби ЄВРО-2012 на стадіоні була проведена реконструкція. Якщо вірити ЗМІ, то ремонтні роботи проведено повністю за рахунок бюджету країни та жодної копійки не пройшло повз стадіон. З 2012 року на полі проходить міжнародний фестиваль-турнір серед європейських футбольних фанів EUROFANZ, організований вболівальниками ФК «Карпати». Після реконструкції маємо трибуни на 3804 місць, більша частина яких обзавелась накриттям, гіганське табло, прожектори.

Також до спорткомплексу входять: легкоатлетичний манеж із сучасним покриттям, кафедри анатомії і фізіології, легкої атлетики, футболу, спортивних ігор, фехтування, боксу і національних одноборств, навчальні авдиторії, фітнес-клуб, масажний кабінет, сауна. Наприкінці 2015 року спорткомплекс повернули у власність університету. До речі – Усик ще вчиться в цьому університеті, якщо вірити сайту ВУЗу. Гордістю університету є футболісти: Вадимо Тищенко, Андрій Баль та Андрій Гусін.