Зірка (Кіровоград) - Олександрія 1:4 (01.06.2013)
16 грудня 2015
Зірка (Кіровоград) - Олександрія 1:4
18:00. 1 червня 2013 року
м. Кропивницький. "Зірка" ім. С. Березкіна. 5500 глядачів
Чемпіонат України. Перша ліга.

Зустріч Зірки та Олександрії – це одне з небагатьох українських протистоянь, яке справді можна назвати «дербі». А якщо врахувати, що клуби більш менш рівні за грою та фанатською силою, то кіровоградська битва стає ледве не найцікавішою серед усіх інших локальних міжусобиць України. Саме тому ще взимку я запланував візит до Кіровограду саме на перше червня, хоч і мав змогу навідатись раніше. Безпосередньо футбольної інтриги грі додавало те, що господарі в разі перемоги обходили б Олександрію в турнірній таблиці і опинялись на третьому місці. А це – неабиякий успіх для клубу, що не так давно відновився після банкрутства.

По 10 гривень купуємо квитки на матч, заходимо на арену і на перший тайм обираємо сектор на центральній трибуні, ближче до ультрас Зірки. На цю гру два окремих фанатських табори господарів (вже не один рік вони не можуть порозумітись щодо клубних кольорів та деяких інших питань) стояли поруч. Звук дуже добрий, враховуючи несприятливу акустику стадіону. В першому таймі, коли Зірка забила свій єдиний м’яч, кіровоградці гарно запалили піро. Атмосферу вони однозначно створювали непогану, і я отримував задоволення від матчу саме завдяки фанатам обох клубів. Власне, про гостей. Олександрійців почали запускати на другій хвилині матчі (якраз, коли їхня команда забила перший гол). Загалом зібралось 95 виїздюків. Звук мені здався гіршим ніж у господарів, але цілком можливо, що причиною є кут, під яким гості розташувались відносно мене. Вдалий перебіг подій на полі надавав гостям додаткових сил, і важко було не помітити, який кайф вони від того ловили. Я помітив на їхньому секторі чорно-прозорий банер, а це значить, що в них є піро! Отож на початок другої половини зустрічі, коли ми перемістились ближче до гостей, вони підсвітили полотно «Перемога або смерть» вроцлавськими вогнями. В темряві виглядало б ефектно, а при денному світлі можна було б додати трохи більше вогників. Але що це я прискіпуюсь, в будь якому разі вийшло гідно. Кіровоградці, до речі, підкололи гостей і заряджали на цей банер «смерть!». В кінці зустрічі олександрійці забили четвертий м’яч і гостьовий секторах знову спалахнув, цього разу фаєрами. Господарі ж на 88-ій хвилині влаштували шоу з димів. Планували в кольорах клубу (а саме: зелений та жовтий), але кольорові дими виявились слабенькими, змішались і зникли під хмарою від РГБ. Принаймні сірих задиміли неслабо. В кінці гри обидві команди підійшли до своїх фанатів. Щодо Зірки це викликає повагу з огляду на рахунок.

Це був найкращий матч весінньої половини сезону з усіх мною відвіданих. Спостерігаючи за двома непоганими фанатськими рухами я отримав таке задоволення, наче сам відфанатів. Дякую кіровоградцям і олександрійцям за дербі. Воюйте далі, у вас гарно виходить :)

Фанати Зірки


Фанати Олександрії