ФМ Агро (Врадіївка) - Южноукраїнськ 1:4 (03.10.2021)
21 жовтня 2021
ФМ Агро (Врадіївка) - Южноукраїнськ 1:4
14:00. 3 жовтня 2021 року.
смт. Врадіївка. ФСК Врадіївка. 85 глядачів.
Чемпіонат Миколаївської області. Група В.

Неділя у мене почалася як у фільмі "День бабака", все по накатаній. Ранній підйом о 5 ранку, все той же зелений бус, що їде в польську Зелену Гуру, та сама київська траса і усі ті ж види за вікном. Ось тільки сьогодні я вийшов на одну зупинку пізніше в місті Первомайськ. Там під час годинної пересадки я прогулявся до стадіону ім. Куценка, де трохи постежив за дитячим турніром і тим як фізруки (а не тренери) кричать і обзивають дітей за найменшу помилку на полі. Плюнувши на це видовище я заздалегідь запасся літрухою Бердичівського пшеничного і, всівшись у бус, поїхав у Врадіївку. Є такий вислів "не дорога, а напрямок". Ось це чітко описує трасу (бездоріжжя) Первомайськ - Врадіївка, яку ми долали близько години. На трасі ми обігнали знайомий бусик, який вчора возив команду ФК ТВТ (Южноукраїнськ), а вже сьогодні віз іншу команду з міста атомників у Врадіївку.

На північному заході Миколаївської області я уперше, в цих краях далі Первомайскьку я ще не добирався. Чотири роки тому було декілька спроб приїхати на матчі Врадиївки, яка в ті роки була грандом не лише області, але і всього регіону і гідно виступила в аматорському чемпіонаті України, дійшовши до 1/8 финалу та поступившись там Балканам. Але як часто у нас буває, як швидко злетіла команда, так само швидко і зникла. Залишивши після себе відмінний відреставрований стадіон з прекрасним газоном.

Врадіївка відома не тільки футболом, а й своєю визвольною боротьбою. Так на початку червня 1919 року була проголошена Врадіївська Хліборобська республіка, одна з селянських республік на півдні України. Повстання було організоване селянами, невдоволеними політикою «воєнного комунізму». Повстанці заволоділи містечками Криве Озеро та Врадіївка, де проголосили про створення «Хліборобської республіки». Керівництво Врадіївської Хліборобської республіки оголосило про співробітництво з Директорією УНР та спільну боротьбу проти більшовиків та денікінців. Хліборобська республіка проіснувала 2 місяці, до липня 1919 року, коли її територія була захоплена більшовицькими військами. І от у 2013 році селище знов прогриміло на всю країну. З 30 червня по 3 липня у селищі тривали протести проти ACAB-ів, які займались безчинствами. Понад тисячу місцевих мешканців брали штурмом районний відділ міліції та добряче потрепали будівлю та його співробітників.

За традицією пішов прогулятись селищем. Центр Врадіївки здався мені затишним та схожим на маленький Хрещатик. Уся центральна вулиця обсаджена каштанами, які так і намагаються впасти тобі на голову. Туризм туризмом, але час було йти на матч. Прийшовши майже одним із перших серед вболівальників, роблю розвідку стадіоном і розміщуюся на дерев’яній лавці розташованій за одним із кутових прапорців під пишним деревом. Дегустуючи плоди бердичівських пивоварів, насолоджуюся останніми теплими днями.

З початком матчу я розмістився біля лавок для запасних гравців, де місцеві футболісти були неприємно здивовані дуже малій кількості вболівальників на трибунах. Стара пісня. Черговий раз не повертатимемося до цієї теми. Поки я розглядав трибуни в першій же атаці футболіст в падінні з розвороту в стилі гопачка забиває безглуздий гол Врадіївці. Оце так початок! Дуже слабкий початок від футболістів господарів, ще дві атаки могли закінчиться голами в їх ворота. До кінця першого тайму команди обмінялися голами і гра вирівнялася. З’явилися моменти біля воріт обох команд. На трибуні дід з барабаном підганяв вболівальників до активнішої підтримки. Гості з Южноукраїнську притиснули команду ФМ Агро до своїх воріт, але господарі мали шанс з виходом "на побачення" з кіпером, який не використали. Біля мене на лавочці сидів старий дідусь який смішно реагував на кожен небезпечний момент біля воріт. Гості таки дотиснули Врадіївку забивши ще два м’ячі.

Зворотній бус, який значився у розкладі так і не з’явився, тож я скористався запасним варіантом і на собаці (якою були два плацкартні вагони забиті вщент пасажирами) повернувся до Первомайська на Бузі, а вже звідти машиною до Миколаєва.