Стадіон "Авангард" (Жовті Води)
30 квітня 2021
"Авангард"
Адреса:вул. Маяковського, 57. Жовті Води. Дніпропетровська область.
Відкриття:2 травня 1956 року
Місць:3000 (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Актуальність20.02.2021

В нашій країні залишилось не так багато старих та автентичних стадіонів. «Авангард» із Жовтих Вод один з не багатьох вцілілих арен із душею.

У 1954 році в селищі Жовта Річка (з 1957 року місто Жовті Води) почалося будівництво спортивного комплексу. За два роки спортивна арена була завершена, а поки її будували, місцеві футболісти копали м’яча на її галявині. Це був один з кращих на той момент спортивних комплексів в республіці: два футбольних поля, гімнастичний майданчик, волейбольні, баскетбольні, тенісні майданчики, відкритий плавальний басейн.

У тому ж році була створена команда майстрів «Авангард» Жовті Води. Перші кілька сезонів стадіон приймав матчі обласної першості, далі вже були біль пристижні змагання, а саме чемпіонат УРСР серед команд КФК.

У 1959 році футболісти «Авангарду» стали чемпіоном України і за регламентом завоювали місце в союзному чемпіонаті на наступний сезон. У цьому ж сезоні стадіон приймав фінал Кубка УРСР який відбувся 16 серпня 1959 року, в якому «Шахтар» (Коростишів) переміг місцевих футболістів з рахунком 2:1, і кубок поїхав на Житомирщину. Ще з десяток сезонів на арені «Авангард» грали матчі союзного чемпіонату в Класі «Б».

На початку 90-х років в Жовтих Водах існувала команда «Сіріус». Клуб став переможцем своєї зони і завоював місце в перехідній лізі. Отже в буремні 90-ті «Авангард» приймав по одному сезону матчі перехідної та другої ліг України. Після цього «Сіріус» об’єднався з аматорським «Спортінвестом» з Кривого Рогу та переїхав у сусіднє місто. До переїзду у Кривий Ріг на стадіоні «Авангард» було зіграно 16 матчів в перехіднй лізі та 17 матчів у Другій лізі. Завдяки цьому стадіон потрапив у довідник «Стадіони України».

Після 90-х і до наших днів стадіон непогано зберігся та час від часу приймає матчі областних та районних рівнів.

Лютий 2020 року


Серпень 2017 року


Фото радянських часів