Стадіон "Кристал" (Херсон)
11 квітня 2021
"Кристал"
Адреса:вул. Лютеранська, 3, Херсон.
Відкриття:1962 рік
Попередня назва:"Будівельник"
Місць:11000 (сидячих місць - 5500)
Поле:трав’яне
Освітлення:щогли без прожекторів
Табло:просте кольорове електронне
Актуальність19.05.2018
Клуби:Кристал (Херсон)
Кристал (Херсон) - Енергія (Нова Каховка) 2:0 (08.0...

«Кристал» — багатофункціональний стадіон, розташований у місті Херсон по вулиці Лютеранській. Використовується як домашня арена муніципального
футбольного клубу «Кристал».

Стадіон було побудовано в Херсоні у 1962 року. Арена була зведена на валах старої фортеці, вона пам’ятає і авторалі, і концерти поп-зірок, і речовий ринок, і, звичайно, гучні перемоги херсонських футболістів. На той час це був величезний, особливо для міста такого розміру, стадіон місткістю 11 000 осіб. Свого часу він став буквально подарунком до першого дня народження однойменної футбольної команди. Адже ФК «Кристал» була організована на Херсонському напівпровідниковому заводі у 1961 році. Новий спортивний об’єкт був перейменований на "Будівельник" з 1963 по 1965 рік, перш ніж став остаточно і безповоротно "Кристалом". Як і більшість стадіонів нашої країни таки пережив важкі часи, хоча йому пророкували долю гігантського речового ринку в 90-ті та території під будівництво торгівельного центру в кінці двохтисячних. Але з часом стадіон сильно зносився і велика частина трибун стала аварійною. Місцева влада запланувала грандіозну реконструкцію, але після установки пластикових сидінь на кількох секторах і заміни олдового лампового табло на сучасне кольорове, оновлення стадіону закінчилося. Після першої черги реконструкції, стадіон почав вміщувати 3400 вболівальників.

Після другої реконструкції стадіон став відповідати вимогам ФФУ. За чотири роки було обладнано індивідуальними пластиковими сидіннями чотири сектори, повністю оновлено вхідну браму але реконструкція продовжується до цього дня. Тим більше роботи тут ще непочатий край. Частина трибун і зовнішній вигляд стадіону все ще залишаються в аварійному стані.

За часи незалежної України стадіон Кристал прийняв найбільшу кількість професійних матчів в Херсонській області. І зараз впевнено підходить до позначки в чотири сотні матчів.

P.S. Стадіон Кристал внесений до книги рекордів України, тут розгорнули найбільший прапор нашої країни.