Стадіон "Юність" (Миколаїв)
20 грудня 2020
"Юність"
Адреса:вул. Погранична, 15. Миколаїв
Місць:1500 (та дерев’яні лави)
Поле:частково трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Відкриття:1948 рік
Клуби:ЮСШ "Миколаїв" та низка команд чемпіонату міста.
Актуальність11.11.2020

В лютому 1948 року було виділено земельну ділянку для забудови під "Дитячий стадіон" (але в інернеті з’явилась інформація, що під час німецької окупації у 1941 році на місці сучасного стадіону проводились футбольні матчі). Стадіон був створений для залучення молоді до занять фізкультурою і спортом, пропаганди здорового способу життя, розвитку дитячого футболу. У вересні 1948 року були проведені перші змагання з футболу. У 1965 році назва стадіону зазнала змін, тепер він став називатися "Дитячий стадіон Спартак". У 1992 році, стадіон перейменували в "Юність".

У міжсезоння 1993/94 рр на стадіоні "Юність" проходив традиційний турнір присвячений пам’яті ректора МКІ професора Михайла Александрова. До місцевої команди Евіс в гості приїхали такі імениті суперники як Кривбас, Металіст та Чорноморець.
На гаревому полі при аншлагу на трибунах та навколо них команди майстрів розіграли кубок, який в підсумку завоювала команда Евіс.

В червні 2002 року стадіон "Юність" прийняв матч 6-го туру чемпіонату України серед аматорів. Місцева команда Водник програла 0:2 КЗЕСО Каховка.

На сьогодні матеріальна база стадіону складає футбольне поле, стрілецький тир, два майданчика з міні-футболу, баскетбольний та тренажерний майданчики. На стадіоні проводяться навчально-тренувальні заняття ДЮСШ, СДЮШОР, загальноосвітніх шкіл і професійно–технічних закладів міста Миколаєва. Тут проводять свої матчі безліч команд першої, другої та аматорської ліг чемпіонату міста Миколаєва.

Стадіон "Юність" відомий тим, що на ньому часто відбуваються виставки собак на першості України та Європи. Ворота "Юності" відкриті для всіх бажаючих, тому спортивне життя вирує на стадіоні цілий день.

На сьогоднішній день стадіон "Юність" є одним з найбільш завантажених стадіонів міста. Це підтверджує зовнішній вигляд трав’яного газону. Але нещодавно з’явилась інформація, що на "Юність" чекає реконструкція. Тож у найближчи часи стадіон загубить свій первозданний вигляд та буде схожий на безліч стадіонів-новобудов.