Пальміра (Одеса) - фк їм В.З.Тура-2 (Татарбунарский р-н) 0:2 (29.11.2020)
09 грудня 2020
Пальміра (Одеса) - фк їм В.З.Тура-2 (Татарбунарский р-н) 0:2
12:30. 29 листопада 2020 року.
м. Одеса. УТБ "Архітекторська". 40 глядачів
Чемпіонат Одеси. Зимова першість. Перша ліга.

На дворі ще темінь, місто спить. За вікном карантин вихідного дня. Ну а я, зібравши рюкзак, висунувся в бік міста біля моря - Одесу. Прибувши на місце насамперед пробиваю кав’ярню, беру чашку ароматної кави, тим самим підтримуючи колег по франшизі в настільки не легкий для всіх час. Через дорогу на весь квартал розкинувся стадіон-гігант "СКА". Як і всі попередні рази, мені не посміхнулася удача, легендарний армійський стадіон був закритий. Мені довелось задовольнятися оглядом арени через решітку вхідних воріт. Сумне видовище, гарний стадіон потихеньку валиться. Залишки трибун збираюсть на купи за одними з воріт. Але є і позитивні новини, нарешті відреконструювали спортзал стадіону "СКА", у якому не так давно обвалився дах і здавалося, що це і стане початком демонтажу армійского стадіону.

Наступною граундспотінг-зупинкою для мене став стадіон "Динамо". Поліцейські на відміну від військових не запечатують свій стадіон на сотню замків, а навпаки привели його до ладу і зробили доступним для всіх спортсменів. У цей прохолодний ранок на стадіоні я був не наодинці. Крім мене тут тренувалося ще близько десяти спортсменів. Я ж покружляв навколо поля та взяв шлях на Аркадію.

По дорозі на головний курорт Одеси зазирнув на стадіон ОНУ ім. Мечникова. На мій превеликий жаль, стадіон був закритий на карантин. Лізти через паркан не було бажання, щоб не провокувати суворого охоронця. Дуже мені сподобався цей університетський стадіон, хочу обов’язково пробити його з матчем. Роздумуючи над майбутніми ГХ-планами я пішов до стадіону Політеху. Проходячи біля спорткомплексу я почув звуки копання м’яча і свисток арбітра. Ось це фарт подумав я і непомітно проник до будинку спортивної споруди Політехнічного інституту. Піднявшись на другий поверх, я розмістився на порожній трибуні, де крім мене було ще два хлопака. Але тут суворий реф дуже переконливо попросив нас покинути футзальний матч, оскільки у зв’язку з карантинними заборонами він проходить без глядачів. Далі я спустився на паркет і вписався на лаву запасних, але не схвальні погляди рефа подштовхнули мене до того, що футзал не вартий всіх цих маневрів, тож я відправився гуляти в Дендропарк.

Після повного релаксу на узбережжі Чорного моря я все таки дістався на околицю Одеси, де знаходиться одна з тренувальних баз Чорноморця - УТБ Архітекторська. Одеса, як і більшість обласних центрів, використовує в чемпіонатах міста один-два стадіони зі штучними покриттями, в той час як стадіони з натуральними газонами просто перетворюються на руїни. Сьогодні на Архітекторській був справжній футбольний аншлаг. З ранку і до темного вечора повинні були зіграти чотири матчі поспіль.

Перший матч я проміняв на граундспотінг і прогулянку по Одесі та прибув чтіко до початку другого матчу. Поки команди розминалися, на сусідніх полях проходили ще два тренування молодняка Чорноморця. Навколо було скупчення футболістів та уболівальників. Довго не розгойдуючись, команди почали матч. У першій для мене грі зустрічалися ФК Пальміра (на жаль, не та що копала у Другій лізі на початку нульових) та однойменна футбольна школа та дублери збірної Татарбунарського району. Особливо мені сподобалася команда ім Тура, тільки уявіть картину, суворий тренер кричить і керує грою футболістів українською, гравці на полі підказують один одному російською, біля кромки поля розминаються футболісти, які спілкуються гагаузською.
Не кожен день зустрінеш таку картину. Гра була дуже динамічною, обидві команди намагалися грати у гарний та швидкий футбол. У цій зустрічі сильнішими виявилися молоді футболісти з Татарбунарського району. Вони здобули впевнену перемогу 2:0.

Хочеться відзначити, що в цьому матчі тайми були явно коротше, а перерва взагалі тривала не більше п’ятьи хвилин. Це звісно зрозуміло, час обмежений через сильну завантаженість стадіону... Але хіба не можна задіяти ще арени? Хіба в місті-мільйоннику залишився
один стадіон і на нього потрібно вмістити всі футбольні змагання? Ганьба Одеській Федерації Футболу!