Стадіон "Старт" (Київ)
24 жовтня 2020
"Старт"
Адреса:вул. Шолуденка, 26-28/4, м. Київ.
Місць:3000 (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Актуальність14.10.2020

Стадіон Старт - один з найвідоміших у місті, незважаючи на те, що у великий футбол на ньому не грають вже багато-багато років. Широко розповсюджена інформація, що саме на цьому стадіоні у 1942 році був зіграний футбольний «матч смерті», в котрому команда киян перемогла німецьку футбольну команду. Достеменно підтвердити цей факт науковцям так і не вдалося, тому не виключено, що ця гра – вигадка радянської пропаганди. Останні десять років довкола стадіону точилася справжня боротьба. Ще у 2010 році ділянку було передано під забудову і почалася судова тяганина, яку, на щастя, у непростій справі за збереження стадіону перемогла громада!

Але повернемося до витоків. Стадіон був побудований наприкінці 1930-х років як стадіон оборонного заводу та мав першу назву «Зеніт» (за менш поширеною версією стадіон побудували для робітників хлібзаводу, що розташовувався поряд). Футбольний майданчик був меншим за розмірами, ніж годиться, тому загальноміські змагання на ньому не проводились. Уже після війни стадіон був перейменований на «Авангард», а у 1981 році змінив назву на «Старт», на честь футбольної команди яка 9 серпня 1942 року зіграла на цьому стадіоні проти німецької команди «Flakelf» в так званому «матчі смерті».

На сьогодні територія стадіону виглядає морально застарілою, проте тут завжди людно. Діти тренуються грати в футбол, бігають спортсмени-любителі, мами гуляють з малечею, на лавах в тіні дерев відпочивають літні люди. Наразі існує план реконструкції стадіону і вже начебто під цю справу виділені гроші з міського бюджету. Планують збільшити місткість трибун до 5 тисяч глядачів, відновити газон, влаштувати бігові і вело доріжки, встановити вуличні тренажери, і навіть льодову арену. А поки поблизу Старту будується черговий будинок, вікна якого виходять прямісенько на стадіон. Можливо саме там колись поселиться хтось з копанкомандрівників, як знати…