МФК Ніжин - ФК Прогрес (Ніжин) 4:0 (18.07.2020)
22 липня 2020
МФК Ніжин - ФК Прогрес (Ніжин) 4:0
15:00. 18 липня 2020 року.
м. Ніжин. "Спартак" (запасне поле). 130 глядачів
Чемпіонат Чернігівської області. Вища ліга.

Для того щоб потрапити на матч чемпіонату Чернігівської області по футболу треба бути провидцем, мольфаром, або на крайній випадок правнуком бабки Ванги. Адже керманичі федерації не переймаються тим, щоб анонсувати матчі, писати про місце та час проведення. Вказаний на сайті телефон не обслуговується. Отже, я написав декілька запитів у ФБ людям, які, як мені здалося, мають відношення до МФК Ніжин і отримав від одного добродія відповідь – «субота, 15:00».

Ця скупа відповідь, але і за неї велика подяка, стала початком планування подорожі до славетного міста Ніжин. В свій час я вже його пробивав, але пам’ятаю лише пам’ятник огірку. Цього разу часу було більше, окрім класного пабу Каштан, на який натрапили випадково, запам’яталися історичні храми, парки та сквери, водойми. Однозначно Ніжин – це місто в якому варто побувати, бо воно береже в собі історію, а її будівлі гарно збереглися, хоч подекуди виглядають занедбано.

Що ж з футболом? Міський стадіон Спартак, на реконструкції – облаштовують бігові доріжки і крушать індивідуальні пластикові сидіння. Зі слів директору стадіону всі роботи мають завершити до Дня Незалежності. Адже місцеві чиновники уже точать ножиці різати святкову стрічку. Але я забіг трохи наперед. Вже з парку я помітив, що на Спартаку крутиться техніка. У повітрі запахло смаженим – відсутністю матчу. Але, як виявилося, матч грався на сусідній галявині. На безриб’ї і рак риба.

Сам матч відбувався під дудку господарів, які періодично накатували на ворота гостей і потроху забивали голи. Половина глядачів ховалася в тіні дерев, інші ховалися від сонця на маленькій приставній трибуні, а також засмагали на лавах, які розміщувалися вздовж бокової лінії. Ще пару слів скажу про бригаду арбітрів, точніше лайнсменів. Один з них був дуже юним і необстріляним хлопцем, а інший жіночка років 50, яка бадьоро переміщувалася своєю бровкою.

Ще один цікавий факт – з поля видніється Хрестовоздвиженська церква, саме її описав ізсередини Микола Гоголь у своїй повісті Вій. Саме в цьому храмі хрестили балерину Ольгу Хохлову, дружину Пабло Пікассо. В перерві я більш ретельно дослідив стадіон Спартак. Там демонтують круту металеву огорожу з олімпійськими кільцями, яка відділяла трибуну від бігових доріжок, та пластикові сидіння, які в свій час були прикручені на дерев’яні лави, які як на мене більш зручні для глядачів. В принципі поїздка вийшла непогана, незважаючи на купу неоднозначних речей та несподіванок, що спіткали в цій подорожі. Футбольна Чернігівщина вона така…

ПС. Kelt: Свого часу я також не міг знайти потрібної інформації по Чернігівщині. Єдиним джерелом був сайт чернігівського YSB. Отож на тому сайті я побачив звіт про домашню зустріч цієї команди із Ніжином, тому припустив, що наступного тижня ніжинці гратимуть з кимось вдома. Отак майже навмання я приїхав у славне місто, де із великим полегшенням побачив матчеву афішу.