Локомотив (Знам’янка) - Олімпік (Кропивницький) 0:2 (24.06.2020)
07 липня 2020
Локомотив (Знам’янка) - Олімпік (Кропивницький) 0:2
18:30. 24 червня 2020 року.
м. Знам’янка. Міський. 95 глядачів
Чемпіонат Кіровоградської області. Вища ліга.

Для кого матчі в будні? Для мене!

Перероблений вантажний "спринтер" несе мене битими шляхами з Дніпра у Знам’янку. Автобусні перевезення в Україні лишаються на рівні трохи вище дна, але, на жаль, собаче сполучення в потрібному мені напрямку ще не відновили. Поталанило пересісти з місця, де ледве вміщаються мої ноги, на більш просторе, тож їду ледь не у королівських умовах, якщо порівнювати з рештою пасажирів.

Чемпіонат Кропивниччини розпочався в суботу, але один матч на мою радість було винесено на середу. Закінчивши справи в Дніпрі, мені зручно й бюджетно було зробили невеликий гак та відвідати цікаву й бажану локацію. Згідно booking.com в єдиноми готелі міста було забронювано всі місця. Але по телефону все виявляється навпаки. Бронюю номер за 200₴ в "Лілеї". Чарівно!
Безнадійно убита дорога в Дніпровській області переходить у свіжовідремонтовану в Кропивницькій, і я нарешті прибуваю у Знам’янку. Через невірне розташування готелю на мапі роблю коло по місту, така собі оглядова екскурсія. Перше враження від атмосфери довколо вокзалу - тут краще не гуляти ввечері. Але вулички з приватними будинками приємні. Моєму роду близька ця місцевість, тому мені особливо приємно бачити, що люди дбають про свої прості будинки, фарбують паркани та вікна, висаджують квіти довкола житлових будинків. Головна вулиця міста має охайний рівно заасфальтований хідник. Я не виспаний, а в місті дивитись крім стадіону більше нічого, тому заселяюсь в "Лілею". Маю двомісний номер з можливістю підсилення. Але в готелі пусто. Все таки через закриті кордони потік іноземних туристів знизився, тож сподіваюсь не знайти якесь хропляче тіло на сусідньому ліжку, коли повернусь після матчу. Готель має родзинку. Саме тут еспресо має удвічі більший об’єм за американо! Шкода, що в меню немає ще й «експресо».

Стадіон у протилежному від мене боці міста, але то пусте. «Локомотив» знаходиться в парку. Коло головного входу в останній мене зустрічає стара добра табличка-афіша. Але прикро, що порожня. Приходжу за півгодини до гри. Роблю кілька знімків для Довідника та шкодую, що не взяв у цю подорож камеру. Як на крути, а знімки на телефон - повне лайно. Правда за дзеркалками!
Гравці Локомотива починають розминку тоді, коли матч мав би розпочатись. Гості ж у цей час лише під’їжджають до стадіону на "спринтері". Схоже, що час початку перенесли цілком офіційно, але довідатись про це мені було ніде. Врешті решт о 18:40 команди починають. У складі гостей чотири африканці. Ця команда давно відома такою селекцією. Судді спілкуються між собою через гарнітуру, причому мені чути, що вони обговорюють не лише робочі моменти, а й дії гравців. Головний суддя за комплексією схожий на м’яч і має вірменську зовнішність. Боковий кілька разів йому казав, що "тут точно жовта", але головний ігнорував ці поради та не давав попереджень. Цікаві ігрові теревені.

Взагалі гра весела, як для обласного рівня. Африканці хочуть себе показати, тому грають корисно та видовищно. Це закономірно виливається у швидкий гол. Локомотив може і непогана команда, але гості грають майже як профі, тож проявити себе знам’янцям просто не дають. Тим не менш господарі до перерви більше не пропускають, що можуть вважать вдалим підсумком тайму за такого перебігу гри.

Глядачі досить пасивні. Просто собі дивляться футбол. Хотілось би бачити більш чисельну аудиторію на першій грі місцевої команди у сезоні, але можливо будній день дався взнаки. В другій половині гра не змінюється. Олімпік переважає, забиває ще один м’яч та доводить гру до впевненої перемоги.

Тішусь тим, що пробив давно бажану точку на футбольній мапі. Приємне місто, доглянутий стадіон та цікаивй матч. Повертаюсь до "Лілеї". Мій номер лишився суто моїм. Завершую день місцевим хмільним напоєм та сушеним окунем.

На ранок залишаю залізничне місто, попередньо послухавши експертну оцінку ситуації в Україні від привокзальних мінял. Пам’ятайте, що іноді варто вдягнути навушники ще до посадки в автобус.