Стадіон "Суха Балка" (Кривий Ріг)
02 травня 2020
"Суха Балка"
Адреса:парк Шахтарський, Кривий Ріг.
Місць:6000 (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:оснащений
Табло:відсутнє
Клуби:Суха Балка
Оцінка:
Актуальність21.09.2019
Суха Балка (Кривий Ріг) - ІДС (Кривий Ріг) 2:3 (05.0...
Суха Балка (Кривий Ріг) - ПівдГЗК 3:0 (21.09.2019)

Суха Балка - найбільш атмосферний стадіон міста, а може і всієї країни. Він розташований в Шахтарському парку, був побудований у 1958 році і мав приналежність до великого рудника з видобутку залізної руди. В Радянському союзі, під стать тому часу, носив назву ХХ-го партз’їзду. Цікавий факт, що нині рудник Суха Балка працює і досі і входить в холдинг DCH, власником якого є Олександр Ярославский, людина, добре відома у футбольних колах, екс-власник харківського Металіста.

Стадіон має одну трибуну у вигляді амфітеатру, місткістю 6 тисяч глядачів, над трибунами побудована колонада в стилі сталінського ампіра. Навколо натурального футбольного поля бігові доріжки, поряд знаходяться тенісний корт, баскетбольний та волейбольний майданчики, сектори для заняття легкою атлетикою. Цікаво, що за всю свою багаторічну історію стадіон практично не притерпів рукотворних змін і зберігся в первозданному вигляді. Ті ж дерев’яні лави, конструкції споруд, трава, що росте на схилах, дерева. А ось час його не пощадив. Залізобетонні конструкції руйнуються, оголюючи прути арматури. Фарба на дерев’яних лавах розшарувалась та облущилася, місцями вони прогнили та струхли. Але саме ці неідеальності стадіону придають йому особливий шарм та створюють приголомшливу атмосферу, яку важко передати словами.

А спроби реконструювати стадіон були. Біля десяти років тому з подачі одного із «реформаторів» студенти будівельного факультету Криворожьского техничного університету трудились над проектом. Планувалось розширити трибуну та збільшити місткість до 10 тисяч глядачів, над адміністративним корпусом хотіли надбудувати другий поверх для VIP-ложі і багато іншого. На щастя, плани так і лишились планами і стадіон не встигли спотворити, але як знати чи не відбудеться це сьогодні або завтра. Спішіть побачити! Тим паче, що на цій арені свої домашні матчі у чемпіонаті міста грає ФК Суха Балка.

Фото: Корабел

Фото: Остап

Фото: Kelt (2016)