Стадіон Центральний (Черкаси)
19 квітня 2020
Центральний
Адреса:вул. Смілянська, 78, м. Черкаси.
Попередні назви:ДСТ «Колгоспник», імені Ленінського комсомолу
Місць:10321(цільні пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:оснащений
Табло:кольорове мультимедійне
Клуби:Дніпро (Черкаси), Черкащина
Оцінка:
Актуальність22.04.2018
МСК Дніпро (Черкаси) – ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 1:...

Стадіон був побудований у 1957 році. Першим матчем-відкриттям 9 листопада 1957 року стала гра між місцевим клубом "Колгоспник" (згодом Дніпро) і столичним Динамо, яке спеціально запросили з угоди урочистостей. Зустріч з рахунком 3:1 виграли кияни.
Поле стадіону орієнтоване з півночі на південь, навколо нього розміщуються трибуни у формі овалу. Пластикові крісла, згідно з кольорами "Дніпра", сині, червоні та білі, причому білі сидіння на північній трибуні утворюють напис ФК "ДНІПРО", на південній трибуні "1957" (рік відкриття стадіону).

З моменту відкриття стадіон носив назву ДСТ "Колгоспник", оскільки ініціатором побудови стадіону була обласна спортивна рада «Колгоспника». Але вже 9 травня 1958 року рішенням обласної ради новозбудованому стадіону було присвоєно ім’я Ленінського комсомолу.

На початку 90-х років минулого сторіччя з отриманням Україною незалежності постало питання про перейменування стадіону. Колегіально було вирішено, що він матиме назву «Центральний стадіон».

У 2011 році уперше за останніх кілька десятиліть у Черкасах почали оновлювати Центральний стадіон.
На ньому замінили комунікації, зокрема систему водо– та теплопостачання, електропроводку, відновили систему поливу, яку не використовували останніх два роки, оновили газон, на головній алеї встановили інформаційні стенди, які показують турнірні таблиці та історію футболу на Черкащині.
Встановлено сучасне табло та штучне освітлення, що забезпечує комфортний час для проведення матчів в осінньо-весняний період.

Навесні 2014 року через труднощі із проведенням матчів на Донбасі, деякі зустрічі були перенесені до Черкас. Так, на Центральному були зіграні три матчі за участі донецького "Шахтаря" — проти "Славутича" у рамках Кубка України, а також із луганською "Зорею" та луцькою "Волинню" у рамках Чемпіонату України. Стадіон також прийняв декілька матчів молодіжної збірної України.