Стадіон "Спартак" (Кривий Ріг)
17 квітня 2020
"Спартак"
Адреса:вулиця Зарічна, 3, Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
Місць:3460 (цільні пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Клуби:Кривбас
Оцінка:
Актуальність21.09.2019

Стадіон Спартак знаходиться у мальовничому парку, який вважається першим, що з’явився у місті. Його відкриття відбулось у 1932 році, і славиться він перш за все декоративними і рідкісними рослинами, а також має човникову станцію, старовинні арки, фонтани та підвісні мости, з яких відкривається вид на злиття річок Інгулець і Саксагань. А урочисте відкриття стадіону відбулося у травні 1930 року. Проте відомо, що грати на полі, довкола якого побудували стадіон почали ще 1928-го року, саме тоді відбувся перший міжнародний матч зб. Криворіжжя - Фінляндія 2:2. Тобто під час будівництва н стадіоні продовжували грати. До «Спартака» мав назву стадіон МРФК (міська рада фізичної культури), стадіон «Динамо».

Після розвалу Радянського Союзу стадіон довгі роки стояв у забутті, професійні ігри на ньому не проводились, його підточував час. В 2004-му році був проведений косметичний ремонт, який дозволив проіснувати стадіону ще з півдюжини років, після чого трибуну та приміщення стадіону визнали аварійними і обмежили на них вхід.

Останні купу років арена є жвавою темою для навколобюджетних теревенів у Кривому Розі. Чиновники-бюджетоосвоювачі всіляко експлуатують тему масового спорту для реалізації своїх політичних амбіцій, а у ході справи набивають власні кишені. І все б нічого, аби не реконструкція, яка тягнеться багато років та частково обмежує використання стадіону.

В 2012-ому, у рік проведення Чемпіонату Європи з футболу в Україні зруйновану часом трибуну знесли, а на її місці збудували нову, дерев’яні сидіння були замінені на сучасні пластикові сідала, при цьому кількість місць склала 3460 глядачів. Також були оновлені підтрибунні приміщення. Тепер тут розміщені зали для занять легкою атлетикою, боксом, душові кабіни та адміністративні приміщення.

На сьогодні активно ведеться будівництво другої трибуни, яка знаходиться напроти існуючої. За планом на ній має вміщатися 4 000 глядачів. Над нею вже будують навіс, щоб захистити відвідувачів арени від можливих опадів. Також заплановане оновлення бігових доріжок навколо футбольного поля, спорудження освітлювальних щогл та нового майданчику для гри в хокей на траві. Згідно плану, велике будівництво має фінішувати в 2020 році, а вже у 21-му оновлений стадіон буде готовий приймати футбольні матчі.

Також хочеться відмітити, що в останні роки «Спартак» вийшов з тіні більш знаменитого і затребуваного «Металурга». На ньому проводяться головні загальноміські заходи, подібні до святкування дня міста, а також грає свої матчі на аматорському рівні відроджений ФК Кривбас.