Budapest Honvéd - Diósgyőri VTK 1:0 (09.11.2019)
16 грудня 2019
Budapest Honvéd - DVTK 1:0
18:00. 9 листопада 2019 року.
Budapest. Hidegkuti Nándor Stadion. 2669 глядачів
Угорщина. Nemzeti Bajnokság I (Національний чемпіонат).

Перед тим як перейти до подій звітного матчу хочеться сказати пару слів про клуби, кожен з яких має довгу історію. Гонвед був заснований під назвою Кішпешт більше 100 років тому у однойменному містечку, яке на той час було передмістям Будапешту, а наразі є одним з його районів. В середині 20-го століття клуб перейшов на баланс угорської армії після чого отримав сучасну назву. Гонвед означає захисник батьківщини. Столичний клуб 14 разів ставав чемпіоном країни і ще сім разів брав кубок. Золоті часи команди припали на 50-ті на 80-ті роки минулого століття. Клуб має свій олдовий стадіон, що носить ім’я Божика, і вміщує 10 тисяч глядачів, проте наразі грає свої домашні ігри на сучасній модерновій бетонній арені. ДВТК це клуб з міста Мішкольц, яке знаходиться у 200-та кілометрах на схід від Будапешта. За свою сторічну історію команда не підіймалась вище третьої сходинки чемпіонату проте виграла пару-трійку локальних кубків.

Ввечері в Будапешті йшов дощ, що не завадило майже трьом тисячам глядачам подивитися гру наживо. Щоправда, стадіон критий, тому опади не сильно турбують відвідувачів матчу. Я розмістився на центральній трибуні, яких на стадіоні лише дві. На протилежній від мене, ліворуч і праворуч, розмістилися фанати обох команд, за якими було зручно спостерігати. Щоправда, всю першу половину гри лив дощ, який заважав робити світлини. Проте під час другої частини матчу погода була кращою, і роздивитися активні грядки фанатів таки вдалося.

Гостей прибуло біля двох сотень. Вони мали доволі скромну банерну лінію – всього три полотна, проте багато людей було на кольорах – футболках та шаликах. Господарі виглядали потужніше. На активних секторах розташовувалося близько п’ятисот фанатів, які розвісили півтора десятки банерів та демонстрували активність упродовж всього матчу. Деякі заряди господарів були аж дуже схожими за мотивами на сербські, проте по звуку явно скромніші, ніж у балканців. На полі було досить жваво, команди показували рівну гру і ніхто не хотів поступатись. Особливо було гаряче у другому таймі. Гонвед в першій половині гри забив, а в другій намагався втримати рахунок, натомість гості його зрівняти. Тренери обох команд – італійці. Вони підігрівали атмосферу притаманними для них жестами і емоційними спалахами, реагуючи на свисток судді в тому чи іншому епізоді. А на полі дійшло навіть до вилучення. Македонський форвард ДВТК, що вийшов на заміну лише в 2-му таймі встиг отримати червону і лишити свою команду в меншості. А матч так і завершився мінімальною перемогою господарів. Після фінального свистка арбітра футболісти обох команд підійшли подякувати своїм фанатам за підтримку, а я покрокував у бік виходу.