Легіон (Полтава) - Олімпія (Савинці) 1:0 (26.10.2019)
31 жовтня 2019
Легіон (Полтава) - Олімпія (Савинці) 1:0
17:00. 26 жовтня 2019 року.
м. Пирятин. "Ювілейний". 500 глядачів
Кубок Полтавської області. Фінал.

Справжня британська погода сьогодні висіла над Пирятином - трохи вітряно, похмуро та мрячно. Але це не завада для мотивованих хоперів пробити олдовий стадіон в одному з районних центрів.

А вивіска у матчу і справді була гарною! Олімпія - діючий володар трофею, чемпіон Полтавської області, одна з найсильніших команд регіону останніх років, чвертьфіналіст аматорського кубку України. Легіон - срібний призер чемпіонату області, та чемпіон міста Полтава, у півфіналі лише у додатковий час здолав опір свого суперника. Обидві команди мають безліч екс-професіоналів, в першу чергу гравців, що в різний період часу грали за полтавську Ворсклу.

Офіційна частина почалася з гімну України, який був заспіваний наживо. Кожен із колективів мав по декілька десятків людей активної підтримки, які розташовувалися на полярних сторонах головної трибуни. Ще декілька сотень глядачів були з місцевих. Мужики з Савинців, які приїхали організованою зграєю на автобусі, мали малого барабана, бубна та прапора. Перідично затягували за своїх хлопців. Також дуділи в дудки, яких мали теж з пів дюжини. Видно, що вони постійно дивляться на гру своєї команди, адже знали гравців. особливо радував чоловік, що постійно кричав на гравця з ніком Цегла. Легіон легіоністів, звиняйте за тафтологію, мав у своєму арсеналі невичерпну кількість матюччя, що раз по раз летіло у бік суддів, а також потужний заряд "Легіон!".

Відмічаю, що багато глядачів, ті що з місцевих, діставалися до стадіону на велосипедах, тому ними були заставлені усі паркани. Також, багато хто ретельно підготувався до перегляду. Окрім зігріваючих напоїв, що рікою лилися транзитом через пластикову тару в організм, були і канапки, сало та інші наїдки, загорнуті у фольгу або газету, а в когось і дбайливо складені у судочки. Вельми відповідальне ставлення до перегляду матчу! Оскільки на всю арену були присутні аж два копи, проблем з порядком не було. Всі без зайвих питань вчасно потрапили на гру, бо шмону на вході. Вхідних квитків не було. На паркані висіла афіша, що сповіщала про дату та час початку гри. В перерві виникла невелика товчія біля будки з туалетом типу сортир, але вона легко вирішилася, коли глядачі почали вишиковуватися під парканом, в двох метрах від згаданої точки зі зручностями.

Але ж повернемося до гри. Матч почався живо як і годиться фінальній вирішальній грі. Легіоністам пощастило більше - вони забили гола. Треба сказати, що в складі обох команд вистачало гравців, що колись грали на професійному рівні, отже рівень гри обидві команди демонстрували пристойний. На перерву команди пішли за мінімальної переваги номінальних господарів. А коли почався другий тайм, Легія забила вдруге, щоправда гол відмінили через положення поза грою. Треба зазначити, що суддям від глядачів постійно діставалося на горіхи.

Під кінець гри олімпійці притиснули своїх опонентів до воріт, проте так і не змогли забити бодай разочок. Захист на чолі з Сергієм Вовкодавом діяв добре, а воротар Олег Чуваєв зробив пару гарних сейвів. Декілька замін під кінець гри, затяжки часу і нерви, що вилилися в пару жовтих карток не змінили результат на табло. До речі, воно на арені найнадійніше - ручне. Спеціально навчена людина після забитого голу змінила нуль на одиницю, яка і провисіла аж до моменту коли всі глядачі та більшість учасників гри розійшлися по домівках. Отже кубок щонайменше на рік їде у Полтаву.

Не сидіть вдома, полюйте на душевні матчі!