Стадіон СКА (Львів)
24 жовтня 2019
СКА
Адреса:м. Львів. вул. Клепарівська, 39а
Місць:24 000 місць (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:не працює
Клуб:«СКА-Фаворит» (спідвей), молодіжний склад «Карпат» (Львів) (футбол), «Львівські Леви» (американський футбол)
Оцінка:
Актуальність19.09.2019

СКА — багатофункціональний стадіон у Львові, який належить Міністерству оборони України. Збудований у 1950-х роках, відкритий у 1967 році. Стадіон активно використовувася до 1989 року футбольною командою СКА Львів, аж поки вона не зникла з футбольної мапи країни. Наразі стадіон є третім після «Арени Львів» та «України» найбільшим футбольним стадіоном Львова. В свій час тут виступали львівські футбольні команди «Карпати», СКА і «Львів». Зараз на СКА свої домашні ігри проводить молодіжна команда «Карпат» та клуб з американського футболу «Львівські Леви».

Стан стадіону на сьогодні аварійний або близький до такого. Іржаві щогли, полущена фарба на парканах, подекуди поламані дерев’яні лави, понівечені часом, дощем та снігом. Майже усі металеві ворота, на входах на сектори давно не відчинялися, іржа на замках десятками років в’їдається в конструкції. Бетоні сходи потроху втрачають свою міць, подекуди із під них прорізається травичка. Металеве обладнання купою металобрухту лежить на доріжках. Все це робить споруду дуже атмосферною та обов’язковою для відвідин!

У футбол на арені грають вкрай рідко, простіше потрапити на стадіон на спідвей. До речі, тут проведено фінал юніорського чемпіонату світу 1990 року, півфінал особистого чемпіонату Європи 2001 і 2003, фінал особистого чемпіонату Європи зі спідвею у 2008 і 2009 роках. Навпроти стадіону розташований готель «Власта», який добре видно, якщо розташуватися на центральній трибуні.