Атлет - Гірник КЗРК 1:4 (26.08.2018)
09 травня 2018
Атлет - Гірник КЗРК 1:4
10:00. 26 серпня 2018 року.
м. Кривий Ріг. "Будівельник". 16 глядачів
Чемпіонат Кривого Рогу. Перша ліга.

Мені подобається Кривий Ріг. Іншого такого міста в світі немає. Підземний трамвай, руді калюжі, старі будинки робочого класу, відстані між різними районами міста, чимало старих атмосферних стадіонів та відповідно можливостей для копанкомандрів. Звісно ж я приїхав до розтягнутого міста за останнім, але й відчути дух міста та відвідати нові райони також мав на меті.

Більш менш відпочивши на горішній полиці плацкартного вагону потяга Харків – Одеса, я вийшов до симпатичної будівлі криворізького вокзалу перед якої бурлила мішанина з прибулих моїм потягом пасажирів, бабць з возиками, що поспішали на приміські електрички, їхніх колежанок, що торгували своїм врожаєм просто на хідниках, та інших осіб похилого віку, що чекати на олдскульний трамвай. До останніх долучився і я, та вже скоро прямував міською залізницею до парку Будівельників, де на мене чекала перша забава дня. Потішила вартість проїзду – лише 2.50 ₴. Чи лишився в Україні дешевший громадський транспорт?

Познімавши стадіон «Будівельник» за годину до початку гри, я вирушив поснідати. Як не дивно, але вранці вихідного дня у районі, подібному до спального, я примудрився знайти непогану цілком пристойну їдальню, де й провів час до гри та дещо підзарядив свої втомлені Кременчуком пристрої.
Гра розпочалася із незначним запізненням, але це ж не Ліга Чемпіонів, можна пробачити. Повною назвою команди господарів є «Атлет ДЮСШ-1», але їх склад був не надто багатим на молодих вихованців якоїсь спортивної школи. Хоча може ці чолов’яги досі чекають на запрошення від якого-небудь сильнішого клубу, наприклад, криворізького вищолігового Пенуела або ФК Кривого Рогу, який, до речі, також виступає на цій арені. Загалом розібратись в криворізькій копанці не так і просто. В другій лізі ПФЛ бере участь місцевий Гірник. Його домашнім стадіоном є КЗРК (він же стадіон шахти «Жовтневої»). Ця команда виступає й у вищій лізі міста. Футбольні ж клуби Кривбас, та Пенуел одночасно грають і в обласному чемпіонаті, і в міському. Також є ФК Кривий Ріг, який виступає в у вищій лізі чемпіонату міста та ще у аматорському чемпіонаті України. Так от, у відвіданій мною грі гостями були ще одна команда із назвою, що об’єднує і Гірник і назву його стадіону, але при цьому ані кольорів, ані спільної емблеми з вищоліговим клубом не має. До речі, не часто доводиться побачити гру між командами у таких незвичних кольорах – блідо-помаранчеві проти бордових.

Як це часто буває, стадіон та усілякі навколоматчеві деталі тут були цікавішими за саму гру, на якій в піковий момент глядацького інтересу було присутньо аж 16 глядачів (друзі гравців, черговий по стадіону та випадкові перехожі, які урізноманітнили ранкову прогулянку копанкою). Гості були помітно сильнішими, але загалом гра обох команд нагадувала мені дитячо-юнацькі роки, коли я намагався опанувати нове управління в грі FIFA від EASports: просто короткі паси стоячим гравцям вдаються чудово, навіси з флангу в карний майданчик летять бозна куди, відверто гольові нагоди завершуються легким ударом в руки воротарю, а дріблінг упирається в натовп захисників. Але все ж, тотал більше 4.5 команди пробили завдяки тому, що гості все ж зуміли вправніше натискати клавіші на джойстику.

Задоволений побаченим, я вирушив оглянути та відзняти цікавий стадіон ПГЗК неподалік. Цього разу знову на трамваї. В порожньому вагоні я обрав заднє сидіння, з якого зачудовано спостерігав за тим, як добряче його хитає на нерівних рейках, і яким же дивом він примудряється не впасти на бік.

Район, до якого я прибув, зветься Інгулецьким. Він є яскравою ознакою Кривого Рогу – відрізаний від інших промзоною та залізницею, та збудований коло одного з промислових чи видобувних об’єктів Криворіжжя. Стадіон, як і годиться для індустріального міста, великий та олдскульний. Вхідна брама напевно зберегла свій вигляд ще із радянських часів, адже назва арени над нею досі відповідною мовою – ЮГОК. Задоволений побаченим, я освіжився пінним напоєм та цього разу вже на пекельному «спринтері» вирушив до стадіону Гірник. Можливо ви подумали, що нарешті я поїхав на гру ФК Гірник проти херсонського Кристалу, але ні. Цей Гірник не є стадіоном ФК Гірника, який в свою чергу має однойменну тренувальну базу на місці колишнього стадіону шахти «Батьківщина». На жаль, ця арена вже відлетіла в кращі світи, й окрім елементів рельєфу та однієї освітлювальної вежі, яка слугує для закріплення антен мобільних операторів, від неї нічого не лишилось. Лише якесь покинуте будівництво на місці поля.

Продовження тут.

Стадіон ПГЗК

Стадіон "Гірник"