Hanauer SC 1960 – Hanauer FC 2:3 (06.08.2017)
07 вересня 2017
Hanauer SC 1960 – Hanauer FC 2:3
18:15. 6 серпня 2017 року.
Hanau. Herbert-Dröse-Stadion. 1400 глядачів
Verbandsliga Hessen, Gruppe: Süd.

Головний стадіон міста Ганау ще давно привернув мою увагу, але пробити його якось не вдавалося. По-перше, незважаючи на те, що місто знаходиться всього в 100 км від Вюрцбурга дістатися туди бюджетно і швидко на громадському транспорті досить складно. По-друге, клуб Hanauer SC, який проводить на ньому свої домашні матчі, грає аж в шостий лізі, і матчі проти нудних суперників проводяться перед максимум сотнею вболівальників. Інша справа - міське дербі! З нинішнього сезону в шосту лігу піднявся інший міський клуб Hanauer FC. Чим не причина нарешті відвідати Ганау? До того ж у мене з’явилася машина, і пересуватися стало легше. Місцева федерація зіграла теж на руку і поставила дербі на вечір, а значить мені світив двійник. Як аперитив я відвідав матч тієї ж шостий ліги в курортному місті Bad Vilbel, а потім вже попрямував далі в Ганау на головний матч.

Сьогоднішня приймаюча сторона на дербі - це Hanauer SC. Курдський клуб, створений в 1960 році. Емблема в курдських національних кольорах, на стадіоні продають аналогічну атрибутику, публіка відповідна. Інформації про клуб в інтернеті практично немає, але наскільки я знаю це найкращий клуб цієї національної меншини в країні. Всі свої домашні матчі грає на даному красені-стадіоні імені колишнього мера міста Герберта Дрьозе. Суперник - Hanauer FC є найдавнішим клубом федеральної землі Гессен і заснований ще в 1893 році. На жаль, даний клуб з багатими традиціями не грає на головному стадіоні міста, а використовує просте тренувальне поле для своїх домашніх матчів. В якості цілі на сезон стоїть завдання вийти вже у п’яту лігу, тому сподіваюся, що з цим присутній і план перебратися на нормальний стадіон. Не царська все таки це справа на звичайних галявинах без трибун грати!

Майже півтори тисячі людей зібралося сьогоднi. Центральна трибуна з сидячими місцями, яка розрахована на 900 місць, була забита, а решта глядачів розмістили на стоячих місцях за воротами і на протилежній трибуні. Сектора у господарів не було, а «гості» розмістилися на центральній трибуні. Їх сектор - це десь 20-30 чоловік, в основному за 30. Незважаючи на досить олдскульний склад, заряджали вони досить слабо і зовсім стандартні речі, які можна почути практично на будь-якому стадіоні країни. Але в принципі я особливо нічого й не очікував в плані підтримки і тому навіть не засмутився. Тут мене однозначно привертав сам стадіон як такий - відмінна тут архітектура і загальна атмосфера. До речі, на ньому постійно проводяться також і матчі американського футболу, що можна було помітити за нестандартним табло. Точки продажу на домашніх матчах курдського клубу теж однозначно відрізняються від стандартних німецьких. Найголовніше - це мабуть пункт продажу кальянів. Такого я вже точно ніде не бачив! Також відрізняється і їжа: сосиски з релігійних міркувань лише яловичі. Також в булці подавали національну турецько-курдську страву під назвою «кавурма». За 5 євро я купив собі її і за 2 євро мені дістався турецький лимонад. Ціни між іншим щодо інших матчів такого рівня досить високі. Тут або зіграла свою роль близькість Ганау до великого і багатого Франкфурта-на-Майні, або курди просто дуже хотіли заробити на такій великій кількості глядачів...