Ingolstadt - Union Berlin 0:1 (29.07.2017)
10 серпня 2017
Ingolstadt - Union Berlin 0:1
13:00. 29 липня 2017 року.
Ingolstadt. Audi Sportpark. 10870 глядачів
Чемпіонат Німеччини. Друга Бундесліга

Пробити Інгольштадт цікавило мене вже давно. Мабуть єдиний аргумент мого бажання відвідати матч у цьому місті - це зручне розташування. Інгольштадт також знаходиться в Баварії, і з Вюрцбурга туди можна без проблем дістатися на регіональному поїзді з однією пересадкою, заплативши при цьому скромні за німецькими мірками 25 євро в обидва боки. У плані фанатизму і стадіону Інгольштадт зовсім непривабливий, але про це пізніше... Останнє два роки клуб FC Ingolstadt провів у Першій Бундеслізі, тому на його матчі було потрапити складніше, і квитки коштували дорожче. З вильотом до другого дивізіону стало набагато легше.

У першому ж турі в якості суперника випав Уніон Берлін. До даного клубу і його фанатам я відчуваю велику симпатію, тому не поїхати я просто не міг. Уніон - це культ НДР! На відміну від берлінського Динамо, який вважався системним клубом, Уніон за часів НДР був таким собі клубом опозиції. Знаменита фраза тих часів звучить так: «Не кожен уболівальник Уніона є ворогом народу, але кожен ворог народу є вболівальником Уніона». Але що дивно, не зважаючи на те, що Динамо Берлін вигравав купу трофеїв, а Уніон був типовим андердогом, основна маса берлінців воліла вболівати за Уніон. Чи можна таке уявити у нас?! Сумніваюся... Рух залізних теж вважається дуже самобутнім і користується повагою по всій країні. Ні, не тому що вони якісь суперкруті боксери, а просто за те, що мають свій власний стиль супорта і багато разів неординарно рятували свій клуб. Понад 10 років тому в важкі часи для клуба фанати організували акцію «Bluten für Union». Акція полягала в тому, що вболівальники клубу здавали кров, а гроші за донорство віддавали на порятунок клубу. У ті ж часи вболівальники Уніона особисто займалися реконструкцією рідного стадіону. На цьому я мабуть зупинюся хвалити Уніон, все таки звіт не про це ;)

За пів на восьму ранку я стартонув через Нюрнберг в Інгольштадт. Прибувши на місце менш ніж за три години, я насамперед відправився на прогулянку містом. У першу чергу воно славиться величезним заводом Audi, а про архітектурні пам’ятки я ніколи не чув. Як виявилося, центр міста цілком симпатичний, бачив я в Німеччині й гірші! Особливо я зацінував Віктуалієнмаркт, де багато різних лотків пропонують великий вибір пива та різноманітний фастфуд. Погулявши дві години по місту, я сів на шатловий автобус і відправився до стадіону, який за традицією сучасних стадіонів знаходиться в справжніх єбенях. Єдиною його перевагою є невелика місткість на 15 000 глядачів. Такі ось невеликі стадіони як на мене набагато затишніші величезних арен на 40-50 тисяч місць. А так це типова нудна коробка без всякої родзинки. Таких стадіонів, на жаль, нині повно!
Обійшовши арену по периметру, я дістався до свого сектора на протилежній трибуні і зайшов усередину. Квиток купив ще заздалегідь онлайн. Без проблем можна було купити і на місці - середня відвідуваність дозволяє це, але все ж легше заздалегідь. Обійшовся мені цей пільговий квиток у 23 євро. Праворуч від мене, десь в 15 метрах, знаходився гостьовий сектор. Хоча до матчу залишалося більше ніж півгодини, берлінський стоячий сектор був практично забитий. Так, в професійних лігах Німеччини завжди є не тільки стоячий і сидячий гостьовий сектор. Цього вимагає регламент. Берлінцям сьогодні вистачило стоячих місць, на сидячих розмістилися лише одиниці, яким мабуть не вистачило місця на стоячому гостьовому. Загальну кількість гостьових оцінюю десь в 1200. Протягом усього матчу вони дуже активно і голосно підтримували свою команду гарним співом. У супорті брав участь буквально весь сектор. Уніон мене не розчарував, а черговий раз порадував і змусив по дорозі додому наспівувати їхні мелодії.
За іншими воротами знаходилися фанати господарів. Клуб FC Ingolstadt молодий і був сформований з двох історичних клубів тільки в 2004 році. Про якісь традиції говорити складно. Відповідно виглядає і фанатський сектор, і публіка на стадіоні. Все нудно й сумно, за традиціями сучасного футболу, якщо коротко ...