Стадіон імені Лева Броварського (Самбір)
04 серпня 2017
імені Лева Броварського
Адреса:Львівська область. Самбір. вул. Коперніка, 13.
Відкриття:1950-і роки
Попередні назви:Дністер, Колос, Спартак
Місць:190 (пластикові сидіння) + приблизно 2000 (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Клуб:Самбір
Оцінка:
Актуальність16.10.2016

Самбір – стародавнє місто на Львівщині. Одне з 9-ти, яке має статус міста обласного значення та п’яте за кількістю населення у регіоні. Самбір є майже ровесником Львова, заснований у 1241 році, коли люди втікали зі зруйнованого татаро-монголами іншого поселення.

Перша згадка про копанку – у 1923 рік місцева «Корона» приймала «Ресовію» із Жешува. У 1931 році було засноване спортивне товариство «Дністер». Тоді футбольне поле знаходилось в іншому місці. Під час другої світової війни не було де складати військову техніку і придатне місце знайшли саме на стадіоні. Вже після війни активна молодь домоглася створення нової арени. На місці колишньої тренувальної бази пожежників розмістили стадіон, який в різні роки називався «Дністер», «Колос» та «Спартак». Першим господарем стадіону стала команда «Локомотив». Згодом команда «Більшовик», яка у чемпонаті УРСР представляла Дрогобицьку область. Ще пізніше з’явилась команда «Іскра». У 60-тих роках команду перейменували у «Спартак». У 80-их на стадіоні відбулась перша реконструкція. З приходом до команди Лева Броварського почався розквіт футболу у місті. На 2 тисячі сидячих місць приходило понад 10 тисяч глядачів. У 1982 році команда стала чемпіоном області, жодного разу не програвши у чемпіонаті. Лев Броварський провів 12 сезонів за львівські «Карпати», 412 матчів у футболці однієї команди. Сім років був граючим тренером самбірської команди.

У роки незалежності у селі Воля-Баранецька створили команду «Промінь», яка деякі матчі грала у Самборі. Згодом вона стала представляти місто у перехідній лізі, але після трьох сезонів втратила професійний статус.

Сучасний ФК «Самбір» був заснований у 1997 році. Найбільший успіх команда мала у 2010 й 2011 рока, коли взяла срібні й бронзові медалі чемпіонату області. У липні 2012 року стадіон названо іменем Лева Рудольфовича Броварського. Після ремонту на львівському стадіоні «Україна» сюди привезли пластикові стільці. Але вони не прижились, тому знов встановили дерев’яні лави.