Montreal Impact - Dallas 1:2 (23.07.2017)
31 липня 2017
Montreal Impact - Dallas 1:2
19:30. 23 липня 2017 року.
Montreal. Stade Saputo. 20481 глядач
Major League Soccer.

Вже давно збирався відвідати гру в Монреалі. Кілька разів був в цьому чудовому місті і ось, нарешті, поїхав подивитися футбол. Вибір впав на матч Монреаль Імпакт проти ФК Далас.

Північна Америка та Ліга МЛС, зокрема, на разі переживає справжній футбольний бум. І пов’язано це не лише з величезною кількістю імігрантів з футбольних країн. Навіть місцеві починають відчувати різницю між стерильною атмосферою бейсбольних чи баскетбольних матчів та футболом, де можна піти у справжній відрив, та відчути себе частиною подій на полі, а не лише користувачем.
Монреаль Імпакт в нинішній інкарнації почав існувати в 2012 році. До цього команда грала в лізі НАСЛ з 92-ого року. В 2008 було збудовано стадіон Сапуто, який реконструювали саме для переїзду команди в МЛС.

Стадіон знаходиться досить далеко від центра міста, але поряд із гілкою метро. Цей район є однією з визначних місць Монреаля, бо саме тут було збудовано величезний Олімпійскьий стадіон з похилою вежою до літньої Олімпіади 1976 року. Колись на Олімпійському стадіоні грала вже неіснуюча бейсбольна команда. Інколи, деякі великі матчі тут грає й Імпакт, але переважно стадіон просто стоїть без діла. Цікаво, що лише кілька років тому Канада повністю змогла розрахуватися з боргами, що були взяті на проведення Олімпіади 40 років тому.

Окрім двох стадіонів тут є ще й кінотеатр, планетарій та своєрідний зоопарк. Як і в радяньскому союзі, в Канаді в 70-ті роки на будівництві бетону не шкодували. Можливо тоді це й приголомшувало, але зараз віглядає досить безглуздо. До того ж у спеку посередь цієї бетонної пастки дуже некомфортно, та ще й вся будівля за стільки років відчутно занепала.

На відміну від Олімпійського об’єкту, футбольний стадіон Сапуто проектували нещодавно і він вигідно відрізняється в кращий бік. Його дуже органічно вбудовано в навколишній парк, та й сам проект досить цікавий та індивідуальний, де одна з трибун ніби відокремлена від інших. Ну і завжди приємно побачити справжні освітлювальні вежі. На жаль багато сучасних стадіонів вже їх не потребують.

Ще зовсім нещодавно в складі Монреалю можна було знайти такі імена як Неста, Дрогба, Ді Вайо, але зараз в команді переважно грають футболісти з досвідом МЛС та Латиньскої Америки чи середняків європейських чемпіонатів. В складі Даласу також не було жодного відомого мені гравця.

Я знаю, що Імпакт досить популярний в місті клуб, але не думав, що буде стільки глядачів. В цей теплий суботній вечір трибуни зібрали більше 20 тисяч, лише кілька сотень глядачів не вистачило до повного аншлагу. Атмосфера дуже жвава, тим більш, трибуни знаходяться дуже близько до поля. Цікаво, що ультрас розташовані в обох кінцях за воротами. Якщо перша група має візуалку з прапорів, банерів і т.п., то група за іншими воротами вочевидь віддає перевагу англійському стилю і підтримує команду лише голосом. Майже всі заряди французькою, кузьма охоче підхоплює скандування.

Гра вийшла досить цікава. Я б не віддав перевагу жодній з команд. Імпакт першим відкрив рахунок та мав ще кілька непоганих моментів. Але в другому таймі ФК Далас забив два голи протягом 10 хвилин, а потім зміг зупинти навал суперника, залишивши остаточний рахунок 2:1 на свою користь.