Авангард (Краматорськ) - Миколаїв 1:0 (26.07.2017)
27 липня 2017
Авангард (Краматорськ) - Миколаїв 1:0
18:00. 26 липня 2017 року.
м. Краматорськ. "Авангард". 1483 глядачі
Кубок України. Другий етап.

Краматорськ був у планах вже давно. Нарешті обставини посприяли тому, що я стрибнув у автівку та погнав на Донбас. Рівно рік тому я пробивав важкодоступне Петрове, подолавши за кермом близько семи сотень кілометрів. Цього разу загальний кілометраж склав 650.

В Харкові я підхопив попутників, з якими звів Блаблакар. Ті попередили мене, що на в’їзді до міста можуть бути блок-пости, які перевіряють паспорт. А я якраз і не взяв його із собою. Хоч без перевірки потрапити до міста все одно було б можливо, але це наклало би чимало незручностей мені й попутникам. На щастя, один з пасажирів підказав дорогу, на якій посту вже не було, тож ми успішно прибули до міста за декілька годин до матчу.

Пообідавши, висуваюсь до стадіону, на який вказали місцеві. Але виявляється, що потрапляю на «Блюмінг», в той час як гра відбувається на «Авангарді». Я і не знав, що в місті дві арени, причому перша більш містка, але команда грає на другій, адже вона належить підприємству, що спонсує клуб. За кілька хвилин доїжджаю таки до потрібного стадіону, що розташовується у гарному парку.

За сорок хвилин до гри біля єдиного входу на стадіон вже чимало людей. Можна придбати воду, пиво, квас, літні шалики та навіть замовити шашлик. Я обираю квас та атрибутику. Квиток на гру коштує 20₴, до нього додається і програмка. Все це такі дрібнички, але саме вони дають зрозуміти, що клуб дбає про свого вболівальника, грає саме для людей, а не для піару чергового можновладця чи для якихось брудних підкилимних ігор.

Перше враження після потрапляння на стадіон – простір! Так, між трибунами та полем чимала відстань, що не сприяє доброму вигляду на поле, але водночас усюди можна вільно пересуватись, чи просто стояти ближче до галяви та споглядати гру. Потішили кумедні надувні чоловічки, що витанцьовували на даху адміністративної будівлі.

З наближенням гри трибуна, що знаходилась в тіні досить щільно заповнюється. Люди сідають на місця згідно квитків. Хтось стелить програмку собі під дупу, а хтось уважно її вивчає. Загалом серед звичайного люду панує дружній футбольний настрій. Дивитися гру в оточенні таких кузьмичів тільки приємно.

Щодо фанатів Авангарда, то вони досі розділені на два сектори, але кажуть, що напруга між ними вже майже зникла. І справді, під час матчу відбулось декілька перекличок між секторами. Хочеться побажати їм нарешті відновити один єдиний сектор. Звукова підтримка з обох боків була достатньо якісною та гучною, аби бути помітним атрибутом гри. «Краматорці» виділялись тим, що майже всі прийшли в сорочках та брюках, неначе приїхали на стадіон прямо з весілля. Хоча довго не витримали та під пекучим сонцем стали по торсу. Гостей з Миколаєва не було.

Матч видався досить рівним. Нудний перший тайм вибухнув у кінці курйозним голом краматорської команди та змарнованою нагодою швидко відігратись у миколаївців. Хоч голів у другій половині вже не було, але гра видалась цікавою, адже і гості мали нагоди врятуватись, і Авангард гостро вибігав у контратаки.

Сповна задоволений як відвіданням бажаного стадіону, так і атмосферою на матчі, вирушаю крізь ніч назад.


Фанати Авангарда