Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:6 (20.05.2017)
20 липня 2017
Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:6
16:30. 20 травня 2016
Berlin. Olympiastadion. 55617 глядачів
Чемпіонат Німеччини. Бундесліга 1.

Надихнувшись книжкою Дмитра Пастушка, я вирішив неодмінно відвідати Берлін і проникнутися його атмосферою. Обов’язковим пунктом під час подорожі був футбол. Хотілося потрапити на матч Юніон Берлін, але вони грали на виїзді. Тому вибір впав на Герту. Ще за кілька місяців до поїздки я почав моніторити їхній офіційний сайт, чекаючи коли квитки на гру з’являться у вільному продажу. Це мав бути останній матч сезону тож, побоюючись ажіотажу, я поспішав їх придбати. Ціна питання - 21 євро. Наші берлінські друзі без проблем розжилися квитками під стадіоном в день матчу.

Отже субота, матч-дей. Ми, як завжди, пізно прокинулися і ліниво почали збиратися. Матч починався о 15.30, і хотілося до його початку відмітитися в кількох попсових місцях Берліну. Александерплац, Музейний острів, Німецький дім… Але ж це все нам не цікаво, правда? За дві години до гри ми затарюємось пивом, яке, до слова, можна спокійно пити на вулицях та в громадському транспорті, та вриваємося в поїзд на Берлін-Фрідріхштрассе. Міська електричка була щільно нафарширована столичними вболівальниками різного віку, статі та віросповідання. Всі на кольорах, з розами, в ігрових та тренувальних формах команди. На станції Олімпіаштадіон вивалюємося з вагону та намагаємося просуватися в бік стадіону. Серед сотень вболівальників час від часу зустрічаються ботлхантери з повними візками пляшок. Ці хлопці не втрачають таку шикарну можливість вполювати пусту тару та підняти кільканадцять євро. Підходи до арени також окуповані вболівальниками Герти. Всі п’ють пиво, заїдають карівурстами. Загалом панувала позитивна, навіть святкова атмосфера. Серед цього синьо-білого моря спокійно ходили поодинокі супортери Баєра. Хвилин за 20 ми нарешті дісталися до Олімпіаштадіону. Його хочеться відзначити окремо. До створення стадіону приклали руки Вернер Марх і Альберт Шпеєр ще далекого 1936 року. Зовнішній вигляд арени зберегли в первозданному вигляді, хіба свастики познімали. Монументальна споруда.

Простоявши хвилин 20 в черзі, ми потрапили на стадіон як раз за кілька хвилин до стартового свистка. Трубину були на 3/4 заповненими. Серйозний десант приїхав із Леверкузена, не менше 1000 вболівальників, які організували достойне корео на початку гри. Наші місця були над фанатськими секторами Герти, тож була хороша нагода оцінити рівень їхнього супорту. Звукова підтримка на рівні, сектори зі звичайними вболівальниками знають та часто підтримують заряди та пісні. Хіба різноманітність їх не дуже велика. По стадіону вітерець носить запах шмалі. Її тут всюди курять. Пиво п’ють навіть на фанатських секторах, що мене здивувало. Сама гра подарувала купу голів та неприємних емоцій місцевим вболівальникам, більшість з яких почали покидати стадіон ще на 80-й хвилині матчу. По закінченню гри гравці обходили весь стадіон, тримаючи в руках банер з написом "дякую" - дякували за підтримку. В кінці підійшли до фанатського сектору, швиденько поаплодували та почали йти, але свист і крики їх зупинили. Гравці сіли на бігових доріжках перед трибуною, поспілкувалися з фанатами і лише потім висловили респект одні одним та закрили ще один сезон Бундесліги.