Геліос (Харків) - Десна (Чернігів) 0:1 (18.03.2017)
13 липня 2017
Геліос (Харків) - Десна (Чернігів) 0:1
17:00. 18 березня 2017 року.
м. Харків. "Сонячний". 800 глядачів
Чемпіонат України. Перша ліга.

Харків входить у ТОП-3 моїх любимих міст, до яких за будь-якої влучної нагоди я завітаю. Проте між відвідуванням місцевих стадіонів пролетіло майже сім років. Ще й колесо огляду залишилось у стороні.

Потяг Одеса – Харків – Одеса не самий кращий за часом для подорожі в один день. Проте, у першій столиці є чим себе зайняти. По-перше, відвідати стадіон «Динамо» - пригадати гарні хвилини на ньому. По-друге, зранку по приїзді можна зачепити футзал. Пощастило – суперник з Рівного, вистежувала «Кардинал» дуже довго. Хочеться вдома їх застати, але на виїзді теж непогано.

Рівняни - одні з найактивніших ультрас у футзалі. Мене це дуже тішить.
Матч «Локомотива» активно рекламувався на сайті Південної залізниці. Там же на очі потрапила афіша змагань із синхронного плавання у басейні. Активний ранок гарантовано.

Спорткомплекс «Локомотив» знаходиться неподалік залізничного вокзалу. Басейн за своєю архітектурою нагадав будинки ОДА чи суду, тому здалека трішки збентежило. У середині дуже гаряче й вогко. Розминку важко витримати – це маленький ад з криків та відбивання ритму від усіх тренерів одночасно. Самі змагання доволі цікаві, особливо шалена командна підтримка. Усіх вразив єдиний хлопчик, окрім суддів – занизили йому оцінки, чим викликали обурення залу.

Я настільки звикла до нон-стопу футзала в Одесі, що над питанням про оплату за вхід ніколи не замислювалась. За квиток у такий прекрасний зал, як у Харкові хочеться платити. Квиток на гру коштує 20 грн, ще й програмку можна виловити на трибуні. Великий респект залізниці за такий комплекс. У команді грає півскладу національної збірної. Я дуже чекаю, що саме вони цього року візьмуть чемпіонство й на Кубок УЄФА восени знов приїду до Харкова. (UPD: на 12 липня команду розформовано!)

З Рівного прїхало троє відважних. На перших хвилинах мені здалося, що ультра господарів трішки з них глузує. Але у другому таймі сектори злились й разом співали пісні й кидались конфеті.
Після гри треба було хутко заселитись й прямувати на «Сонячний». Ще й дощик почав накрапувати.

Я не дуже люблю питати дорогу у перехожих, але у цей раз скористалась порадою аби не марнувати свій час. Й поплатилась – відпустила зручний автобус й вписалась до тролейбусу, де теж уважність розфокусувалась й дві зупинки крокувала лісом. Як там говорять - «на моє єврейське щастя»? Той факт, що я з Одеси не дає підстав до такого ствердження. Але ця фраза прям епіграф до вояжу на стадіон. На автостанції треба було чекати на автобус до П’ятихаток. До гри залишалось півгодини. Водій теж усіх надурив й висадив раніше – крокуйте далі болотом.

П’ять хвилин до початку матчу. На вході невелика черга – стюарди трішки туплять з квитками – дві трибуни, дві ціни. Але на вході до секторів контролю не було, тож сідай де хочеш.

Стадіон оздоблений так само, як СК «Локомотив» - він також побудований залізницею. Їм треба більше спортивних споруд будувати. Це в них краще виходить, ніж сервіс у вагонах.

Господарі доволі жваво погнали свою команду уперед. Коли вони затихали, дітлахи з протилежної трибуни заповняли тишу. Гості тим часом запізнювались й пропустили гол своєї команди.

На стадіоні гарна акустика. Сіверяни у перерві вчинили ритуал посвяти по кількості виїздів. Звук від ременя розносився ареною з відлунням. У це дійство втрутилися поліція. Ніякої поваги до традицій.

Черговий матч марно чекаю на піро. Може харків’яни планували, але сектор було оточено пожежниками та поліцаями. Вони героїчно відстояли перший тайм на голому торсі під дощем.

По дорозі додому автобус був на «олдскулі» - хлопці на традиційних бомберах та светрах з левами. Нагадало атмосферу фільму «This is England».

Нарешті помічаю колесо огляду. Ніяк не можу пов’язати з ним спогади 2009 року. Пам’ятаю парк, пам’ятник м’ячу, стадіон «Динамо», а колесо ніяк не пам’ятаю, навіть фотоархів з білою плямою.
Це був насичений день, тож чертоги пам’яті й харківскі стадіони будемо досліджувати зранку.