Karkonosze (Jelenia Góra) - Apis (Jędrzychowice) 2:2 (02.04.2017)
Karkonosze (Jelenia Góra) - Apis (Jędrzychowice) 2:2
16:00. 2 квітня 2017 року.
Jelenia Góra. Miejski. 300 глядачів
Чемпіонат Польщі. IV ліга, Нижносілезька група (захід) (Д5).

Ось і настав довгоочікуваний домашній матч КС "Карконоше" .Перші дві домашки я пропустив, в зв’язку з несприятливими погодними умовами (і не дарма, ті дві гри вони злили, а через дощі на трибунах майже не було вболівальників... жалюгідне видовище).

По дорозі на стадіон, я так і не побачив жодної афіші до матчу. Проте побачив скупчення фанів біля другосортного кабаку. За зовнішнім виглядом вони більше нагадували не ультрас, а місцеву гопоту зі спального району будь-якого міста нашої країни.

Зовні стадіон нічим не примітний. Безглузді будови в яких знаходяться однойменний готель і спорткомплекс вводять в оману - стадіон це чи ні. Вхід був чомусь не крізь головні ворота і турнікети, а через в’їзд призначений для авто. На вході сидів чоловік пенсійного віку з касою і жіночка, які поцікавились у нас чи на футбол ми йдемо (а значить був шанс вписатися безкоштовно) .Відповіли що ми на футбол. З мене взяли 5 злотих (33 гривні), а дівчину пропустили безкоштовно. Якихось програмок або сувенірів на території стадіону, на жаль, я так і не побачив. Але приємно здивувала повна відсутність поліцейських. Та й за межами стадіону, чергувало лише три поліцейські машини.

Перший тайм ми вирішили подивитись на новій трибуні, яка була побудована всього три роки назад, з метою поспостерігати за місцевими ультрас. Переглянувши до цього в інтернеті, на що мастаки фани господарів, я був приємно здивований. На секторі "Карконоше" завжди була не мала кількість різних банерів і яскрава підтримка з оправами, фаєрами і димами. Для четвертої ліги це велика рідкість.

Чекаючи початку матчу, почав роздивлятись. Збентежило те, що на трибунах дуже мало людей, та й фанів місцевих не було. Та ближче до стартового свистку народ почав підтягуватись. З колонок лунав польський реп на славу місцевого клубу.

Ближче до початку матчу з’явилася перша партія місцевих ультрас. Основна маса фанів "Карконоше" у віці 30 +, але були серед них і 40 +. Самий той справжній польський олд скул. Особливо здивував двометровий качок, в футболці "Skin on tour (old team )". В Польщі не часто таке побачиш. Пізніше на сектор господарів пройшла група фанів в бригадних футболках "Шльонська" (Вроцлав). За ними ще одна партія, і всі на кольорах "Шльонська". Ось тут я вже остаточно заплутався, навіщо йти на сектор підтримувати рідну команду, вбравшись в кольори іншого (хоч і дружнього) клубу?! В результаті домашня грядка налічувала близько 30-35 чоловік.

Всього ж на стадіоні зібралося близько 300 глядачів. Пов’язано це швидше за все з тим, що останні два сезони команда "Карконоше" грала в третій лізі. А там були принципові дербі з Гурником (Валбжих) і Полонією (Свидниця), заміси на стадіоні і поза ним. Але за підсумками сезону клуб вилетів в четверту лігу (по суті обласну) і команда втратила підтримку середньостатистичного вболівальника.

Гості - команда "Апіс" представляє містечко Єндриховіце, яке розташоване біля польсько-німецького кордону. Команда, яка довгий час відіграла в самому низу польської футбольної піраміди, за два сезони підвищилася в класі на дві ліги вгору. І зараз "Апіс" йде на третьому місці за дванадцять турів до фінішу та відстає від лідера на 12 очок. А значить шанс на диво, за три роки піднятися по футбольній піраміді на три сходинки (ліги), залишається. Виїзних фанів не було, сектор гостей (а за фактом клітка як в зоопарку) був порожній.

Від самого початку матчу команда господарів взяла м’яч під свій контроль. Але ближче до середини першого тайму гостям вдалося вирівняти гру. Десь на 20 хвилині гості могли відкривати рахунок. Але після прострілу з лівого флангу ніхто з футболістів "Апісу" не встиг підставити ногу, щоб переправити круглого у сітку. Що здивувало, на стадіоні не було бол-боїв. За кожного виходу м’яча за межі поля комусь із футболістів доводилося за ним бігти. Через це бували тривалі паузи. В кінці першого тайму гості мали гольовий момент (а точніше цілих три). Після плутанини у штрафному майданчику господарів, гравці "Апісу" тричі наносили удари майже впритул, але м’яч якимось дивом так туди і не потрапив. На цьому закінчилась після половина гри, яка пройшла в повній тиші. За весь перший тайм не пролунало жодного заряду або навіть якоїсь коротенької кричалки... повна тиша. Ультрас навіть на сектор не спускалися, простояли увесь тайм вгорі трибуни.

Другий тайм я вирішив подивитись з протилежного боку поля, щоб краще роздивитись і пофотографувати стадіон. На початку другого тайму, трибуни стадіону явно порідшали людей так на сто. Порідшав і сектор господарів. Якщо на початку сектор налічував близько сорока чоловік, то в другому їх залишилося трохи більше десяти. Вроцлавські "туристи" розійшлися хто куди. Частина з них перемістилася на трибуну за воротами. П’ятнадцать рил з ящиком пива розважалися так, що їх було чути на весь стадіон. При цьому сам матч їм був "по барабану". Побачивши мене з фотіком, поцікавилися з якою я газети і чи не є я кореспондентом відомого польського сайта. Пока я відповідав на питання, господарі відкрили рахунок у матчі. Другий гол не змусив себе довго чекати, гравець "Карконоше" вийшов один-на-один з голкіпером і подвоїв перевагу. Після пропущеного голу гості явно швидше почали рухатись. Гра стала ще активнішою і цікавішою. В середині другого тайму після сумнівного порушення суддя вказав на точку. Гравець "Апісу» не змазав чим і скоротив рахунок у матчі. Далі господарі "сіли" в захист, а гості кинулися всіма силами в атаку.І за пару хвилин до кінця це принесло свої плоди. Під постійним навалом атак, гостям все ж вдалося зрівняти рахунок. Після фінального свистка, знесилені гравці "Карконоше" від розчарування попадали на поле. Ось де справжній футбол і справжні емоції до самої останньої секунди!

Що ж стосується місцевих ультрас, то за весь матч вони так і не промовили жодного слова. Розчарувавшись через те, що не вдалося оцінити в живу місцевих ультрас, відправився додому. І вже вдома зайшовши в соцмережах на їх сторінку, я прочитав офіційну заяву ультрас "Карконоше ". У ньому йшлося про те, що через розбіжності з керівництвом клубу в цьому сезоні вони на сектор не ходять і не виявляють ніякої активної підтримки. Дуже шкода, адже судячи з фотографій знайдених в інтернеті, шизить домашній сектор дуже круто як для 3-4 ліги. Багато хто з вищих ліг може їм позаздрити.