Стадіон "Розточчя" (Жовква)
27 червня 2017
"Розточчя"
Адреса:Львівська область, м. Жовква, вул. Воїнів УПА, 13а.
Місць:1250 місць (цільні пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:просте електронне
Клуб:ФК Жовква
Оцінка:
Актуальність29.04.2017

Назву стадіону «Розточчя» придумав і запропонував Орест Голинка (один із засновників ФК Гарай). Місто Гарай перебуває на Розточчі, а футбольна команда «Гарай» грає в футбол на стадіоні «Розточчя». Ця пропозиція щодо назви команди і стадіону була відразу ж підтримана.

У 50-70-ті роки футболісти, як правило, переодягалися в футбольну форму на вулиці під старими липами, вмивалися з відра, а іноді після дощу і з калюжі. Сьогодні в це важко повірити, але старше покоління жовківчан все це пам’ятає. Такі були реалії. Але це вже глибока і правдива історія.

В кінці 80-х років в Жовкві група ініціативних людей, яким не була байдужа подальша доля футболу в місті, почали відновлення і створення нової футбольної команди. Засновники ФК Гарай також взялися за реконструкцію, а по суті будівництво нового стадіону адже на бігову доріжку і футбольне поле з боку господарських будівель по вул. Калініна-Скрипника текла багнюка, бігали кури, качки та ін. Вони власноруч з учнями розбирали трибуну-бункер для проведення парадів комуністами на «Жовтневі Свята», переставили паркан від саду з розрахунку для трибун на 10 рядів, прокопали траншеї для кабелів освітлення стадіону, виконували різні підготовчі роботи.

В різні роки на «Розточчі» розпочинали свою кар’єру Володимир Єзерський, Юрій Беньо, Віталій Постранський та навіть Віктор Вацко.

В серпні 2010 року під час відкриття третього турніру з пам’яті Василя Ковцуна біля входу на стадіон було освячено та відкрито меморіальну дошку на честь вихованця місцевого футболу.

У наш час на стадіоні займаються футболом, міні-футболом, гандболом, легкою атлетикою, волейболом та авіамодельним спортом.