Rapid Wien - Austria Wien 0:2 (23.04.2017)
25 травня 2017
Rapid Wien - Austria Wien 0:2
16:30. 23 квітня 2017 року
Wien. Weststadion. 25131 глядач
Чемпіонат Австрії. Бундесліга

До Австрії я стартонув з міста Брно, де у попередній день подивився матч вищої ліги Чехії. За півтори години поїздки в сучасному автобусі я прибув до Відня. Насамперед купив собі квиток на громадський транспорт на 24 години і поїхав до західного вокзалу. Залишивши рюкзак в камері схову, я відправився поїсти американських свинячих ребер, які тут чомусь настільки ж популярні, як віденський шніцель. У Відні я вже бував, тому мети оглянути пам’ятки міста у мене не було. Але оскільки до початку 321-м Віденського дербі час ще був, я попрямував в центр прогулятися. У якийсь момент моя камера розрядилася, і я без задньої думки дістав запасний акумулятор... Виявилося, що він теж порожній. Я залишився на дербі без фотика. Коментарі зайві. Це пі***ц, товариші! Посилювало все, що квиток на матч я спеціально купував на пристойне місце, щоб мати ідеальний огляд на обидва фанатські сектори. І заплатив за такий квиток цілком солідні 36 євро. Звичайно в житті і навіть у граундхопінгу бувають і гірші моменти ніж сівший фотоапарат, але в той момент було вкрай прикро.

На зеленій лінії метро я потрапив в район Hütteldorf. Тут поблизу від кінцевої станції метро і знаходиться домашня арена зелено-білих. Новий сучасний стадіон було відкрито в минулому році. А старий, названий на честь футболіста і архітектора стадіону Герхарда Ганаппі, на 17 500 місць проіснував до 2014 року, перш ніж був повністю знесений. Новий - це нічим непримітний двоповерховий стадіон зі спонсорською назвою на 28 000 місць - таких повно по всій Європі.

Фанати обох клубів як завжди приготували до початку матчу перфи. Сьогоднішні господарі вважаються набагато соліднішими в плані ультри. Вони підготували величезний банер, присвячений Віденському модернізму. Його підняли на мотузках, а на задньому плані були викладені плашками зелено-білі промені. Гості в цей час розгорнули банер в стилі лого одного відомого італійського бренду одягу та запалили піротехніку. Шоу на обох секторах вдалося і почався матч. До першого голу гостей на 22-й хвилині трибуна Рапіда практично повністю підтримували своїх улюбленців, що виглядало дуже ефектно. Після цього активність трибуни впала і фанатіло вже менше людей. На гостьовому секторі нічого незвичайного не відбувалося – супортила лише третина сектора, який гості до того ж не спромоглися навіть забити на такому принциповому поєдинку. До початку другого тайму на трибуні Рапіда був підготовлен перф з адаптованою під віденські реалії назвою відомого американського фільму. Замість Gangs of New York на банері був напис Gangs of Hütteldorf. На трибуні загорівся десяток фаєрів, димових і ракет. Чудово! Одночасно і гості почали хаотично палити піротехніку і петарди. Суддя вирішив призупинити матч і дати собі і гравцям на полі помилуватися подіями на трибунах. За решту часу матчу нічого надприродного я на фанатських секторах вже не побачив. Навіть горезвісні чверть години Рапіда (так прийнято називати супорт зелено-білих на останніх 15 хвилин матчу) мене не особливо зачепили. Мабуть на атмосфері позначилося не тільки погана гра їхніх улюбленців, а й взагалі ситуація з клубом, який знаходиться в середині таблиці без шансів на призові місця.