Zbrojovka Brno - Mladá Boleslav 2:3 (22.04.2017)
20 травня 2017
Zbrojovka Brno - Mladá Boleslav 2:3
17:00. 22 квітня 2017 року
Brno. Městský fotbalový stadion Srbská. 2918 глядачів
Чемпіонат Чехія. Перша ліга.

В кінці квітня редактор нашого фанзіну сурмив спільний тур нашої команди по західній Україні, на якому і був представлений перший випуск фанзіну «Копанкомандри». Спочатку я не знав чи зможу відвідати цей важливий захід, але щойно дізнався, що така можливість у мене є, почав планувати свій маршрут... Оскільки я вже давно хотів потрапити в Україну через Закарпаття, а не як завжди через Польщу, я й почав прокладати свій шлях відповідно через Словаччину. Вийшло таке: Вюрцбург - Брно - Відень - Братислава - Ружомберок - Ужгород...

Брно - це друге місто Чехії. Знаходиться воно на південному сході країни, поблизу від Австрії і Словаччини. Подався я туди на автобусі популярної фірми Flixbus. Через 8 годин в дорозі я пізнім ранком прибув на місце. Після огляду центру і обіду в ресторані я трамваєм попрямував до стадіону Za Lužánkami. Це колишній стадіон місцевої команди, яка тут провела не одне десятиліття. Свого часу його відвідуваність доходила до 40 тисяч. У 2001 році стадіон дійшов до такого стану, що перестав відповідати вимогам вищої ліги Чехії. За останні роки краще на ньому не стало - він продовжує розвалюватися і вже точно не відповідає ніяким вимогам. Єдине що в 2015 році його підготували до прощальної гри капітана команди Petr Švancara. Тоді волонтери очистили поле і трибуни від бур’янів, і тепер тут принаймні відносний порядок. А той виставочний матч зібрав цілих 35 000 глядачів! Уявляєте таку цифру на прощальном матчі, скажімо Олександра Шовковського? Отож! Звісно дуже шкода бачити такий чудовий стадіон в такому стан, але водночас треба радіти, що він взагалі продовжує існувати і його не зруйнували заради будівництва багатоповерхівок, як це часто робиться в Європі.

Зі стадіону я пройшовся вже пішки до центру, звідки на тролейбусі відправився до стадіону на вулиці Сербській. Відразу після заборони проводити матчі на своєму рідному стадіоні Збройовка вирушила сюди. Вболівальники не особливо прийняли новий стадіон, що і позначилося на відвідуваності. Наразі середня відвідуваність становить близько 4400. До речі, мені цей стадіон так саме як і попередній дуже сподобався. Що найголовніше для мене - це те що він має своє власне обличчя, аналогів якому немає. Особливо варто виділити балкончик поруч з центральною трибуною, де за банером „Balkon fans" товпиться дюжина мужиків з пивом в руках.

Фанатський сектор господарів сьогодні розмістився не за воротами, як зазвичай, а навпроти центральної трибуни. Мабуть тут зіграв свою роль дощик перед матчем, і фанати вирішили переміститься під дах. Щоправда до стартового свистка швидко розвиднілось і дощем вже не пахло. На секторі розташувалося трохи більше сотні осіб. Як мені здалося, переважно то були люди середнього віку, не з тусовки ультрас або хуліганів. Загалом супорт був млявим і сектор виглядав досить сумно. Нехай навіть і використовувався той самий репертуар, який я вже звик чути в сусідній Польщі. Взагалі треба сказати, що, за винятком кількох рухів, чеська сцена на мій погляд навіть нашій Батьківщині поступається. Ну і в Чехію їдуть в принципі не за супортом і видовищем на трибунах... Дешеве та смачне пиво, смажені сосиски, старі стадіони... коротше АМФна атмосфера - цим Чехія і привертає десятки хоперів з сусідньої Німеччини.