Агро Ком-1990 - Бердянськ 2:3 (13.05.2017)
16 травня 2017
Агро Ком-1990 - Бердянськ 2:3
16:00. 13 травня 2017 року
м. Пологи. Шкільний. 100 глядачів
Чемпіонат Запорізької області.

Цього року у вищій лізі обласної першості грає всього шість команд. Серед новачків цьогорічних змагань є «Агро Ком 1990» із Полог. Коли вийшов календар, я позначив кілька дат для поїздки у Пологи. І ось у суботу 13-го травня клуб мав приймати ФК «Бердянськ». Саме цей матч я і вирішив відвідати.

За день до цього я провів насичений день у компанії Кельта. Ми відвідали пару стадіонів та переглянули матч на НТБ «Металург». Але це інша історія, яка не стосується граундхопінга.

Зранку у Запоріжжі похмуро, навіть зривається дощ. Але це не заважає мені пройти пішки на свій улюблений вокзал «Запоріжжя-2». Купую квиток у касі, повний до Полог виходить 32 грн. Після подорожчання приміських перевезень на Укрзалізниці склалась дещо парадоксальна ситуація. До Полог я дістався приміський потягом за три з половиною години. Назад їхав вже регіональним потягом і за двогодинну поїздку з однією зупинкою сплатив усього 15 грн.

Через те що ця субота була робочою, вагон був порожній. Я навіть встиг поспати пару годин.
Пологи зустрічають яскравим сонечком, ближче до матчу і тут набіжуть хмари. Але погода стане суто футбольною.

Декілька слів про Пологи і мої враження. В місті мешкає приблизно 20 тис. Тут діє досить потужний хімзавод, працюють олійний комбінат і цегляний завод. Також є велике локомотивне депо. Містечко виглядає досить заможним. На деяких хатах майорять державні прапори. Зустрічаються написи «Слава Україні», а на паркані школи біля стадіону «Путін хуйло». Загалом стан бандеризації задовільний :)

Мандруючи Україною я помітив таку закономірність. Чим заможнішим є населений пункт, тим менше проявів сепаратизму. Тобто при високому добробуті місцевого населення менше утопічних мрій про повернення до совка тощо. Я гадаю владі є про що замислитись.

Але повернемось до теми розповіді. По прибуттю я через досить довгий пішохідний міст потрапляю у південну частину Полог. Тут серед приватного сектору знаходиться стадіон «Локомотив». Він виглядає доглянутим. Є трибуни, декілька гімнастичних знарядь. Тільки стан поля трохи відстає від навколишньої території. Але я бачив поля і у гіршому стані. Та все ж таки матч пройде не тут. Взагалі у телефонній розмові зі співробітником клубу, він повідомив мені що – «Локомотив не придатний до проведення матчів». Я не помітив нічого, що могло завадити грати саме тут. До речі, нещодавно пройшла новина, що стадіон будуть реконструювати. Можливо тоді футбол сюди ще повернеться. Буде добра нагода приїхати в Пологи ще раз.

Після «Локомотива» направляюсь на стадіон, на якому пройде матч. На афішах він вказаний як «Пологи-5». Але Пологи-5 - це назва мікрорайону, тому місцеві по відношенню до стадіону казали або «Шкільний», або «той, що поруч із цвинтарем». За земляним насипом східної сторони стадіону починаються поховання. І між цвинтарем і стадіоном немає ніякої огорожі. З етичних міркувань фото цвинтаря я не робив. Зате з однієї сторони стадіон огороджений справжнім тином.

Сам стадіон не має трибун, з двох сторін поля є земляні насипи, на яких і розташовуються вболівальники. Глядачів на матчі було десь під сотню. Але тут треба враховувати два таких фактори – я побачив лише одну афішу, і та була на крамниці біля стадіону. Другим фактором є невдала гра місцевої команди. Два перших тура пологівці програли. А у першому матчі, ще й домашньому, програли 1-9.

Цього разу в гості приїхав ФК «Бердянськ», який також програв два перших матча. Тобто була така собі битва аутсайдерів. Через запізнення гостей матч розпочався із 40-хвилинною затримкою. Не зважаючи на звання аутсайдерів, команди продемонстрували досить жвавий футбол з купою моментів. Але сьогодні удача була на боці гостей, які увезли перемогу з рахунком 3-2.

Після матчу піша прогулянка на вокзал, дві години в потязі, десять хвилин на трамваї і я вдома.

П.С. Не сидіть вдома, подорожуйте!