SV Babelsberg 03 – BFC Dynamo 1:2 (06.11.2016)
04 травня 2017
SV Babelsberg 03 – BFC Dynamo 1:2
14:05. 6 листопада 2016 року.
Potsdam. Karl-Liebknecht-Stadion. 2851 глядачів
Чемпіонат Німеччини. Регіональна ліга (Північний Схід).

Берлін... Побувавши там багато разів, я ніколи не розумів, чому люди так туди прагнуть, а деякі навіть дуже люблять це місто. Брудний, неохайний та інші синоніми - це все про столицю ФРН. В принципі я так само ставлюся до Парижу і багатьох інших столиць, але Берлін у мене особливо виділяється в списку найгірших міст, де доводилося бувати. Принаймні в Німеччині є не один десяток міст, які куди цікавіші, красивіші і приємніші для відвідування. А ось в плані футболу Берлін - справжній рай для хоппера! Тому переїжджаючи туди на два місяці, я все таки радів новим футбольним відкриттям.

Один з перших матчів, який відвідав, був матч Бабельсберга проти Динамо Берлін. Бабельсберг це район у Потсдамі, а Потсдам в свою чергу столиця федеральної землі Бранденбург і місто-супутник Берліна. SV Babelsberg є головним клубом міста в чоловічому футболі і він грає в регіональній лізі, тобто четвертому дивізіоні. Є ще Turbine Potsdam - жіночий футбольний клуб, котрий грає у вищому дивізіоні країни. Обидва клуби проводять свої матчі на стадіоні імені відомого Карла Лібкнехта. Стадіон сам по собі дуже атмосферний і симпатичний, тільки от сучасна, крита трибуна за воротами трохи псує його атмосферу. Дуже незвичайні на стадіоні освітлювальні щогли... Щоб не псувався вид з гори на місто була виконана абсолютно ексклюзивна конструкція! В результаті щогли тільки на час матчу піднімаються вгору, а решту часу опущені.

Рух Бабельсберга відомий своїми лівими, антифашистськими поглядами. При цьому всередині руху існує дві абсолютно різні ліві групи, які між собою довгі роки конфліктують. Основна група Filmstadt Inferno (FI), існує з 1999 року, стоїть навпроти центральної трибуни. Погляди групи навіть за мірками Німеччини унікальні! Вони проповідуєють не просто антифашизм, а й пацифізм. Готові не захищатися навіть коли на них нападають, живучи принципом «І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, підстав йому й ліву» Інша група Sportlich elegant (укр. Спортивно елегантні) не супортить і знаходиться на центральній трибуні. Як говорить назва групи, позиціонують себе як «спортікі». У німецькому розумінні цього слова: Тобто - алкоголь без проблем вживають, просто націлені в основному на бійки в місті, а не на активну підтримку.

Якщо не торкатися поглядів, у плані супорта господарський сектор FI мені навіть сподобався. Креативний і гучний супорт, в якому брало участь до 200 чоловік. До того ж і команда з 23-ї хвилини і практично до кінця вела в рахунку. Хоча звичайно даний, цілком нестандартний матч, не варто брати як загальний показник. На матчах без гостей або нудним суперником супорт відповідно набагато слабший.

Гості з Берліна себе особливо не проявляли, тут в основному намагалися підтримувати команду максимум три десятка фанатів - що при загальній кількості гостей в 500 носів виглядало більш ніж скромно! Тут мені навіть здається, що це найгірше що мені доводилося бачити за останні роки. Після голів на 84 і 86 хвилині ситуація кардинально змінилася і берлінські динамівці зашизіли всі разом. Згадався відразу відомий англійський хіт трибун «You only sing when you are winning!" А взагалі звичайно фанати клубу державної безпеки НДР ніколи і не славилися перфами, супортом і іншими звичними атрибутами ультрас. Їх пріоритет ОФ і нічого більше!