Chemnitzer FC – Hallescher FC 1:1 (04.02.2017)
07 лютого 2017
Chemnitzer FC – Hallescher FC 1:1
14:00. 4 лютого 2017 року.
Chemnitz. Stadion an der Gellerstraße. 8286 глядачів
Чемпіонат Німеччини. Бундесліга 3.

Відкривати календарний рік я відправився в Хемніц. Під час НДР місто називалося Карл-Маркс-Штадт. Радянська група Мегаполіс навіть на честь міста веселу пісню на мотив «Ландыши» склала. І хоча за рішенням референдуму в 90-му році місту повернули історичну назву Хемніц на честь невеликої річки, в місті не забувають і про стару назву. У центрі міста стоїть пам’ятник величезної голові німецького соціаліста, а фанати місцевої команди або на банерах, або в піснях згадують Маркса. Політично це ніяк не підв’язано, просто данина традиціям і не більше того.

У Хемніці я частенько бував. По-перше, тут живуть приятелі з України, а по-друге, я приїздив сюди двічі на футбол, коли на місці сучасного стадіону стояв ще старенький олдскульний граунд. Вже понад рік тому тут було зведено новий стадіон, і тому мені треба було вже вкотре відвідати майже рідний Хемніц. Багато в чому Хемніц нагадує батьківщину... Тут також чимало споруду в стилі конструктивізму, ну і наприклад, сніг тут не особливо прибирається комунальниками. Вони йдуть за радянським принципом - навесні сам розтане :)

З німецьким знайомим хоппером ми машиною вирушили з Вюрцбурга на схід. За три години ми подолали близько 300 км і були на місці. Ціни з новим стадіоном відповідно піднялися. За місця на центральній трибуні по студентському я заплатив 17 євро. За воротами ціни нижчі - близько 12 євро, але звідти оцінювати господарів і гостьовий сектор нереально. У гості до Хемніца на сьогоднішній матч чемпіонату третього дивізіону завітало близько 800 фанатів Хемі Галле. Цей клуб теж з колишньої НДР, отже це свого роду принциповий матч. За тиждень до гри в обох рухів сталися трагедії: у Хемніца в автокатастрофі загинуло троє фанатів, а Галле втратив відомого фаната, засновника древнього фан-клубу Merseburger Domfalken. Тому на обох секторах вшанували пам’ять загиблих: трибуна Хемніца підготувала прапор, текстовик, вінок і банер, а Галле на початку матчу розтягнув чорні пов’язки і запалив один файєр. Також на паркані весь матч провисів лише банер того самого фан-клубу, який було організовано загиблим фанатом.

Супорт відповідав подіям на полі: у першому таймі домінувала команда господарів і домашній сектор, а в другому таймі ситуація була протилежною. Але незважаючи на домінування Галле у другій половині, господарям таки вдалося у доданій час забити гол. У підсумку нічия на полі, нічия на трибунах і задоволені граундхоппери сміливо відправляються додому.