Стадіон "Нафтовик" (Охтирка)
24 листопада 2016
"Нафтовик"
Адреса:Сумська обл. Охтирка. вул. Пушкіна, 5.
Місць:5256 (пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:оснащено
Табло:просте електронне
Клуби:Нафтовик
Оцінка:
Актуальність13.11.2016
Нафтовик (Охтирка) - Зірка (Кіровоград) 2:3 (12.09.2...

Стадіон «Нафтовик» знаходиться в центрі Охтирки. Його основною «родзинкою» є розташування безпосередньо біля Свято-Покровського собору, збудованого в стилі українського бароко. Завдяки цьому арена вважається однією з найбільш мальовничих в Україні. Але також варто відзначити й головну трибуну, яка має дах та загалом виглядає сучасно.

Стадіон належить однойменному клубу, який за весь час новітньої незалежної України лиш три сезони провів не у першій лізі. Така сталість є дуже нетиповою для нашої країни. Біля головного входу на «Нафтовик» зведено невеличкий скверик із пам’ятниками нафтовій індустрії, власне завдяки якій клуб і тримається на своєму рівні. У квиткових касах зазвичай можна отримати безкоштовну програмку, яку друкують до більшості матчів клубу. Вже всередині території стадіону встановлено пам’ятник Романові Рапію, колишньому керівникові «Охтирканафтогаз», який загинув в 1998 році. Саме йому «Нафтовик» завдячує гарним стадіоном та високим рівнем, на який було виведено команду з невеликого міста. На фасаді головної трибуни розміщено плакати зі світлинами футбольної та нафтовидобувної тематики, завдяки чому відчувається дух автентичності клубу.

Стадіон оснащений освітлювальними вежами, тож проведення ігор у вечірній час не є проблемою. Єдине електронне табло розташовується за південними воротами. Крім назв команд та рахунку воно показую й авторів забитий м’ячів.

Центральна трибуна має 3897 сидячих місць та розділяється навпіл віп-ложе. Всі сидіння знаходиться під дахом, але якщо дощ супроводжується вітром, то першим рядам укриття не допоможе. Хоча й між полем та трибуною є значний простір, все ж спостерігати за грою досить зручно. Невелика східна трибуна має 1359 місць. Вона не користується популярністю серед місцевих глядачів, адже влітку їх сліпить сонце, а в холодну пору немає захисту від опадів. Також трибуна має лише шість рядів, а з такої низини спостерігати за грою не дуже зручно. Саме на ній розташовується гостьовий сектор. І якщо раніше від знаходився ближче до табло, то віднедавна був переміщений ближче до гостьового входу-виходу, що є розумним рішенням.

Відвідуваність домашніх матчів «Нафтовика» залежить від часу та дня, на який призначено гру та від погоди й суперника. Якщо на буденні зустрічі в першій лізі приходить близько 500 осіб, то на кубкові матчі з «Чорноморцем» та «Волинню» збиралось близько трьох тисяч.

Окремої уваги, на жаль, заслуговує поведінка місцевих на матчах. Якщо візуально спостерігати за грою з головної трибуни досить комфортно, то щодо атмосфери цього сказати не можна. Охтирчани протягом гри поливають брудом і суддів, і гравців суперника, і часом власних гравців. При чому в більшості випадків незаслужено, адже гарними знаннями футбольних правил вони не вирізняються. Прикро бачити, що матюки сиплються і в присутності дітей, причому навіть своїх власних. Отож для того, аби отримати задоволення від матчу, раджу прийти на матч хвилин за сорок до початку, прогулятись по пустому стадіону, а за грою спостерігати з маленькою трибуни. Вона хоч і не зручна, але на ній ви майже напевно не відчуєте тої нездорової атмосфери. До того, за присутності гостьових вболівальників там буде ще цікавіше.

Безперечно варто згадати й сутички, що відбулися під час вищолігового матчу між «Нафтовиком» та «Динамо» 20 квітня 2008 року. Через некомпетентну, ба навіть провокаційну роботу так званих правоохоронних органів та озвірілість охтирчан, чимало киян постраждало, і той день увійшов до історії як одна з найбільший сутичок на футбольному матчі.