Стадіон "Спартак" (Житомир)
12 листопада 2016
"Спартак"
Адреса:Житомир. вул. Київська, 51.
Відкриття:1923
Місць:2000 (дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:відсутнє
Табло:відсутнє
Клуби:ДЮСШ Полісся, Полісся-2
Оцінка:
Актуальність11.11.2016

Старий добрий "Спартак" у Житомирі протягом досить довгого часу приймав майже всі матчі, які тільки проходили у місті, поки у полі зору місцевої федерації футболу не з’явився "Колос". Наскільки мені відомо, його історія бере свій початок ще у 1923 році. "Спартак" побудували на місці старого парку. Він є найстарішим стадіоном Житомира, адже Центральний було побудовано лише в 1951 році. На даний момент стадіон належить міській раді, а до цього був на балансі місцевої ДЮСШ, яка саме біля нього й знаходиться.

Декілька років тому "Спартак" пройшов мінімальний зовнішній ремонт. Була прибудована коментаторська кабінка, чи принаймні щось схоже на неї. На території стадіону знаходиться штучне міні-футбольне поле, а десь півроку тому було збудовано ще одне одразу за воротами.
Трибуна одна й перебуває вона, звичайно, не в найкращому стані, але й не в жахливому. Обладнана вона дерев’яними лавками, які також місцями далеко не нові. Якість газону... хоча яка там якість та й якого газону... Але влітку все не так вже й погано виглядає. Ще у квітні тут зібрався справжній аншлаг на матчі чемпіонату України серед аматорів. Трибуна була забита вщент, а люди стояли навколо поля.

Насправді для місце це вже щось більше ніж спортивна споруда. Не одного разу спостерігав як люди приходять сюди просто провести час, поспілкуватись. Місцеві дідусі під навісом грають у шахи.

Останнім часом проходила інформація про те, що поле "Спартака" закоротке й не відповідає стандартним розмірам. Проте тут продовжують грати матчі чемпіонату області, а Полісся грає свої матчі ДЮФЛУ.

Час йде, а Спартак й далі чекає на обіцяну реконструкцію, але чи потрібна вона? Адже найголовніше - не пластикові сидіння, штучний газон чи електронне табло, найголовніше - це справжня футбольна атмосфера, а тут вона точно присутня!