Borussia Dortmund - Union Berlin 1:1 [3:0 pen] (26.10.2016)
Borussia Dortmund - Union Berlin 1:1 [3:0 pen]
21:45. 26 жовтня 2016
Dortmund. Westfalenstadion. 79037 глядачів
Кубок Німеччини. Другий раунд.

Хоча я давно вже катаю по Німеччині, пробити дортмундський Westfalenstadion у мене не виходило. По-перше, задоволення не з дешевих, а по-друге ще й дуже складно дістати квитки. Більше половини місць розходяться на абонементи, а решта розкуповуються членами клубу, яких у Борусії понад 140 тисяч. Лише іноді трапляється, що вони розкуповують не всі квитки, та залишок потрапляє у вільний продаж.

На кубок проти команди другої Бундесліги потрапити на стадіон в Дортмунді куди легше ніж на чемпіонат. Квитки були у вільному продажі ще багато тижнів до матчу. Зв’язавшись зі знайомим одеситом, який проживає в Дортмунді, я купив нам квитки в кутовий сектор на другому ярусі північної трибуни. Ціна питання - 32 євро з людини. Сектор непоганий, але не ідеальний: вигляд на інші трибуни частково загороджує дах і гостей видно тільки збоку. Сектора на нижньому ярусі і ближче до центру поля коштують набагато дорожче, а я витрачати на футбол ще більше наразі не готовий.

Квиток на футбол в Німеччині часто дійсний і на громадський транспорт. Робиться це для того, щоб розвантажити під’їзди до стадіону і не будувати багато паркінгів. Ось і ми з моїм колегою попрямували до стадіону на метро. Приїхали досить рано, за три години до матчу. В окрузі вже було безліч поліції й набряклі впереміж берлінці й дортмундці. Більш ніж за годину до початку ми були на нашому секторі і стежили за заповненням арени. О 20:35 коли до початку залишалося ще 10 хвилин оголосили, що початок матчу переноситься на 21:00. Причиною стало те, що не всі гості потрапили на стадіон. Щоправда й о 21:00 ультрас Уніона залишались за межами стадіону. Вони потрапили на матч тільки до 30-ої хвилини.

Уніон вперше грав на найбільшому стадіоні країни, тому на цей кубковий матч, незважаючи на будній день прибуло понад 10 тисяч фанатів «залізних» (прізвисько Уніона). Всі гості були в однакових червоних дощовиках із написом «будь-яку стіну можна перемогти» (фанатська трибуна Борусії іменується «жовтою стіною»). Можете самі собі уявити наскільки ефектно виглядала масова гостьова зона. У плані підтримки Уніон теж дуже порадував. Взагалі фанати цього клубу славляться великою кількістю своїх пісень та зарядів. У них вкрай рідко можна почути стандартні речі, які використовуються інші движі по всій країні. До початку другого тайму гості запалили піротехніку на нижньому ярусі, за 20 хвилин знову загорівся десяток фаєрів. На 80-ій хвилині Уніон зрівнює рахунок і дотягує до кінця основного часу. Додатковий час закінчився без голів і команди перейшли до післяматчевих пенальті. І тут раптом жовта стіна пожвавилася... Під час кожного удару гостей фанати Борусії створювали дикий гул. У підсумку всі три пенальтисти Берліну в ворота не влучили, і господарі вийшли до 1/8 кубка країни.

Варто сказати, що в більшості випадків атмосфера на стадіоні Борусії нічим не відрізняється від десятка інших в Німеччині. На Південній трибуні під час звичайного матчу постійно супорт, як і всюди по країні, тільки в ультрас і їхнього оточення. Це близько 2000-3000 осіб. Для величезної трибуни і стадіону таких розмірів це навіть дуже мало. Єдине, що при важливому матчі або при пробитті пенальті, як в цей раз, у Борусії є в запасі цілих 25000 уболівальників, які потенційно теж можуть активно підтримувати команду. Ось так і формується міф про неймовірної атмосфери Westfalenstadion.