Центральний міський стадіон (Миколаїв)
29 жовтня 2016
Центральний міський стадіон
Адреса:Миколаїв. вул. Спортивна, 1/1.
Відкриття:26 вересня 1965 року
Місць:16700 (пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:1200 люкс
Табло:просте електронне
Клуби:Миколаїв
Оцінка:
Актуальність09.10.2016
Миколаїв - Десна (Чернігів) 3:1 (01.06.2016)
Суднобудівник (Миколаїв) - Миколаїв-2 2:2 (23.07.2017...
Миколаїв - Авангард (Краматорськ) 2:2 (15.10.2017)

Станом на 60-і роки стадіон «Авангард», що на вулиці Пограничній, як морально, так і за своїми розмірами вже не відповідав сучасним вимогам. Тому було прийнято рішення про зведення нової спортивної арени.

Централізованих коштів на об’єкти соцкультпобуту практично не виділялося, тож стадіон вирішили будувати силами й засобами міста, для чого колективи підприємств крім техніки і будівельних матеріалів за графіком виділяли людей, переважно молодь. Ініціатором і куратором будівництва стадіону виступив В.А. Васляєв.

Головний стадіон миколаївщини зводили три роки. Незадовго до здачі 25-тисячної спортивної арени, що в народі отримала неформальну назву «Миколаївські Лужники», вийшла постанова партії та уряду про заборону зведення адміністративних будівель і спортивних споруд. Стадіон увійшов у «чорний список». Але об’єкти, які на той час перебували в стадії напівготовності, могли розраховувати на «поблажливість». Кошторисна вартість миколаївської спортивної споруди в ті роки була невисокою: 680 тисяч рублів - як у 5-поверхового будинку.

26 вересня 1965 року увійшов до ладу Центральний міський стадіон, в ті часи – стадіон «Суднобудівник», головна спортивна арена Миколаївській області. До відкриття стадіону приурочили святкування Дня трудової слави суднобудівників. Апофеозом став матч-відкриття між «Суднобудівником» і московським ЦСКА, спеціально запрошеним на свято. На відкриття стадіону, який на той момент вміщував 25 755 глядачів, прийшло близько 40 тисяч городян. Вболівальники яким не вистачило місця на стадіоні, розташувалися поруч на косогорі.

З 1992 по 1994 рік, стадіон носив назву головного спонсора (однойменної швейної фабрики) - "Евіс". Варто зазначити, що й досі між миколаївцями ця назва проскакує в якості неформальної.
У 1994 році головна спортивна арена Миколаївщини була перейменована в Центральний міський стадіон (скорочено ЦМС).

У 2002 році міською радою була затверджена програма реконструкції стадіону, визначені першочергові об’єкти для відновлення. У 2006-2007 роках роботи було розпочато, але через бюрократію вони затягнулися на довгі роки.

В підсумку було проведено капітальний ремонт чаші ЦМС, зокрема всі сидіння на стадіоні замінені на пластикові. Проведено косметичний ремонт адміністративної будівлі та повністю замінено прожектори.

У 2014 році на ЦМС був встановлений рекорд Гіннеса зі створення найчисельнішої латинської літери. 1200 осіб вишикувалися у вигляді літери "N", що переходить в напис "No war".

У 2015 році за справу взявся новий спонсор-волонтер. З його допомогою алюмінієві футбольні ворота було замінено на пластикові, а також проведено ремонт фасаду адміністративної будівлі стадіону.

Крім футбольних матчів ЦМС регулярно приймає регіональні та всеукраїнські змагання з легкої атлетики. На його території знаходяться: легкоатлетичний манеж, міні-футбольне поле, стадіон з синтетичним покриттям (місткістю на 300 місць), спортивні ігрові майданчики та тенісні корти.


Старі світлини