Кремінь (Кременчук) - Тепловик (Івано-Франківськ) 1:0 (18.09.2016)
19 вересня 2016
Кремінь (Кременчук) - Тепловик (Івано-Франківськ) 1:0
17:00. 18 вересня 2016 року.
м. Кременчук. "Кремінь-Арена" ім. Олега Бабаєва. 1000 глядачів
Чемпіонат України. Друга ліга.

В Кременчуці мені доводилося бувати доволі часто. На прогулянці, в гостях, на концерті, транзитом на виїзд своєї команди. Пам’ятаю, що в дитинстві, їдучи з батьками до бабусі, завжди купували на автостанції смачні заварні тістечка. Але жодного разу в цьому місті я не дивився футбол у виконанні місцевої команди. І ось ця прогалина нарешті усунута. В графі пробитих стадіонів поставлена ще одна одиничка!

У місто я приїхав біля одинадцятої. В мене були деякі справи, тому звільнившись біля третьої, я заїхав до Амстору щоб кинути рюкзака в сільпошних камерах схову. Такий варіант був мені зручний. Окрім того що за це там не беруть грошей, мені було зручно лишити речі поблизу своєї точки виїзду з міста. Моя маршрутка ввечері відправлялась саме звідти. Далі години пів я йшов у міський парк, який виглядав трохи дивно. З одного боку чагарники і руїни будівель, з іншого новий стадіон і водойма з лебедями. Трохи пофотографував арену, подивився як рефері підкотили на вишневій нульцевій мазді. Судячи за все клуби 2-ї ліги справно платять внески у казну рідної федерації.

Після першого знайомства з ареною я відлучився на якийсь час попоїсти. І коли повернувся, то декілька сотень людей вже зайняли свої місця на трибунах, пару сотень ще кружляло навколо. Порадувала палатка з атрибутикою, в якій окрім різних штук з емблемою рідного клубу наливали пиво. Вхід на стадіон безкоштовний, квитків немає. Але мені пощастило придбати програмку, які робить один із вболівальників. Ото ж зі складами команд та статистикою в мене було звідки ознайомитись.

Атмосфера на стадіоні доволі жвава. Кременчужани демонструють непогану гру, йдуть в лідерах чемпіонату. Дах над трибунами робить свою справу і додає гучності протяжним вигукам «Креееемінь – Креееемінь». Але як для міста з багатою футбольною історією і населенням більш ніж 200 тисяч відвідуваність 1000 глядачів при безкоштовному вході - це занадто мало. Що ж до активних фанатів, то їх не було ані у гостьової команди, що і не дивно, так і у господарів. Щоправда незмінна вже протягом декількох десятків років група старих фанатів Кремня була присутня на грі, вони розташувались на верхніх рядах однієї з трибун, і частину другого тайму я провів у спілкуванні зі своїм старим знайомим фанатом Дмитром. Він і розповів про сьогодення місцевого фанатизму та в цілому про спортивне життя в місті, а також про певну кризу у активної фанатської молоді.

Як виявилось, єдиний м’яч, який забила місцева команда, забезпечив їй перемогу в матчі. Отож вболівальники повертались до своїх домівок в доброму гуморі. В свою чергу бажаю футбольному Кременчуку розвиватись і рости. Хотілось би подивитись гру на старому-доброму забитому Політехніку, де команди вийдуть на справжній, а не штучний, газон, а на заповнених трибунах з поміж інших будуть вирізнятись активні фанати місцевого клубу.