Балкани (Зоря) - Черкаський Дніпро 0:1 (10.08.2016)
22 серпня 2016
Балкани (Зоря) - Черкаський Дніпро 0:1
17:00. 10 серпня 2016
с. Зоря. ім. Бориса Тропанця. 2000 глядачів
Кубок України. Попередній етап.

Бессарабія - це регіон, який знаходиться між річками Дунай, Дністер, Прут та Чорним морем. Південна частина є Україною і входить до складу Одеської області. У Бессарабії є дві українські дороги: одна уздовж моря через Затоку, інша ж проходить через Маяки та молдовську Паланку. Сильно зацікавився цією місцевістю я після роботи перекладачем рік тому в колишньому німецькому поселення, а нині районному центрі Одеської області - Тарутиному.

З цього року в Бессарабії з’явився професійний футбольний клуб, і я серйозно націлився пробити домашній матч цієї команди. Село, яке представляє ФК Балкани є повністю болгарським поселенням, заснованим під назвою Камчик більше 180 років тому. До сих пір велика частина населення є етнічними болгарами. Таких сіл в регіоні досить багато. Болгари - народ працьовитий, і вони цінують свої традиції. Ось місцевий аграрний бізнес і вирішив об’єднати болгарів навколо футболу. ФК Балкани з’явилися в 2007 році і виступав у чемпіонаті району, області та аматорському чемпіонат країни. Засвітився цей клуб в минулому році, коли в кубку країни зустрічався з фіналістом Ліги Європи. При цьому Балкани до того ж ще й непогано грали, поступившись Дніпру з мінімальним рахунком 0:1. Тоді в Зорі було справжнє свято. На стадіон, який побудували спеціально до матчу прийшло майже в 10 разів більше глядачів ніж вміщували трибуни! З цього ж року клуб вирішив почати свій шлях у професійному футболі.

У цьому сезоні в другому попередньому раунді кубка їм знову випав Дніпро, цього разу з Черкас. Знаючи любов свого знайомого Шалькера до Зорі, я підбив його на поїздку на його машині. Особистим транспортом туди добиратися значно зручніше ніж громадським. Траса Одеса - Рені поки що лише частково ремонтується і залишає бажати кращого. На громадському транспорті дістатися до Зорі теж можна, там проходять всі маршрутні автобуси на Ізмаїл та Рені. 110 км з Одеси до селища Зорі пролетіли непомітно, до того ж завдяки Шалькеру я був забезпечений холодненьким пивом домашнього виробництва. Перед грою ми ще заскочили в магазин, де набрали місцевої ковбаси на подарунки. Болгарської овечої бринзи цього разу, на жаль, у продажу не виявилося.

Близько 30 хвилин до початку зустрічі ми вже були на стадіоні. Вхід - безкоштовний, до того ж можна взяти собі ще й програмку до матчу. Ближче до початку зустрічі народ активно підтягнувся на стадіон у цей будній вечір. Практично всі місця на трибуні були зайняті, народу зібралося пристойно. Офіційна кількість глядачів перевищила офіційну місткість стадіону. На підтримку така хороша відвідуваність не позначилося. Ультрас у Балкан відсутні, хоча я б із задоволенням подивився за болгарським фан-рухом в Україні. За Черкаси приїхало четверо людей, які зрідка підтримували своїх улюбленців.

Балкани показували сумовитий футбол протягом всього матчу, навіть після голу Черкас футболісти не заворушилися і вилетіли з Кубка України.