Basel - Zürich 2:2
13:45. 10 квітня 2016 року
Basel. St. Jakob Park. 31257 глядачів
Чемпіонат Швейцарії. Суперліга.

Серед німецькомовних країн футбольний клуб Базель користується неабиякою популярністю та вважається одним з європейських ТОПів. Саме з цієї причини я вже давно прагнув побачити та зацінувати їх наживо. Матчі проти Цюриха ідеально підходили для мого візиту в Швейцарію. Не дарма зустрічі цих двох клубів вважаються найцікавішими у швейцарській лізі.

З мого рідного Вюрцбурга,що розташовується в 350-ти км від Базеля, до міста можна дістатись на швидкому потязі ICE. Ціна 40 євро в обидва боки є адекватною. Квитки на матч я придбав заздалегіть. Як для найдорожчої країни Європи, ціна в 20 франків на кутовий сектор була прийнятною. Відмічу, що Швейцарія мій рекорд по коштам, які доводилось платити за квиток, не побила. Щоправда інші сектори коштували значно дорожче - 40-70 франків. Ну що сказати? Мають право, адже зарплати в Швейцарії в два-три рази вищі за німецькі. Щоб зовсім не витрачатись в Базелі, я і мій компаньон запаслись великою кількістю пива та їжі ще вдома. Прибувши в місто, прогулялись цетром та рушили на трамваї до стадіону.

Аншлагу на грі не було, на принципову гру прийшло подивитись біля 31 000 вболівальників, при місткості арени - 38 000. Чемпіонат в Швейцарії грається в 4 кола, тому команди щонайменше чотири рази за сезон зустрічаються одна з одною. Відповідно це негативно позначається на атмосфері.

Можу одразу сказати, що все ж таки я очікував більшого… До початку гри обидва рухи підготували перформенси. Стиль суппорту обох трибун відрізнявся від німецького, котрий мені не до вподоби, але до якого я все таки вже звик. У підтримці швейцарців проглядалась близькізть до Італії – пісні в них мелодичні. Підпали піротехніки також нагадували Італію – запалювали хаотично. Я не полюбляю такий стиль. Польський сектор на якому всі дії скоординовані мені імпонує більше.

В першому таймі гра була не особливо цікавою, і від співів фанатів мене навіть потягло на сон. В другому таймі команд грали живіше, це трохи оживило супорт. Гості, которі вважались аутсайдерами, забили два м’ячі і почали святкувати перемогу. Базель тим часом не склав зброю і на 85 хвилині рахунок зрівняв. Домашня трибуна, святкуючи камбек своєї команди, трохи попалила димів і фаєрів.