Стадіон СКА (Одеса)
04 січня 2016
СКА
Адреса:м. Одеса. пров. Сільськогосподарський, 2/1.
Місця:Приблизно 15000 (пластикові сидіння та демонтовані лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:не працює
Табло:не працює
Відкриття:1927 рік
Оцінка:
Актуальність30.06.2016

Історію свого існування одеський стадіон СКА розпочав у вже далекому 1927 році. Спочатку це було просто футбольне поле, а згодом невеликий дерев’яний стадіон під назвою Харчовик. Майже сорок років стадіон був на задвірках футбольної Одеси. Аж коли у 1966 році зусиллями солдатів за наказом тодішнього командуючого одеського військового округу не почалось будівництво оновленої арени на 30 000 глядачів. Тривалий час стадіон був домашньою ареною місцевого армійського спортивного клубу СКА (інші назви: СКВО, СКА-Лотто, Динамо-СКА, СК Одеса), який грав там аж до середини осені 1998 року, коли був розформований. В часи незалежності України тут також встигли пограти місцеві Чорноморець-2, Пальміра та Реал.

З середини дев’яностих до 2006 року стадіон перебував в не найкращому стані. Фінансування на підтримання арени у держави не вистачало, армійські чиновники також не знаходили внутрішніх резервів для піклування про стадіон і його утримання в належному стані. У 2006 році намітились позитивні тенденції в міністерстві оборони України. На державному рівні було прийнято рішення про укладення ряду майнових угод у капітальному будівництві та низку інших угод які були призвані привести до ладу не малі статки міністерства, а саме військові містечка, підприємства оборонних комплексів, будівлі та споруди. Але тотальна корупція можновладців призвела до того, що стадіон за безцінь перейшов в руки приватного підприємства, що прагнуло на його місці збудувати житловий комплекс. І тільки втручання тодішнього президента Країни призвело до того, що арена вціліла, але судова тяганина так і не призвела до повернення стадіону у власність держави. Не зважаючи на таку складну долю стадіону в цей час на ньому періодично відбуваються футбольні матчі рівня чемпіонату міста.

Час йшов, а обділений увагою стадіон СКА поступово загнивав. Наразі стадіон з середини нагадує законсервований об’єкт. Купа заіржавілого майна, давно витоптана трава. Освітлювальні мачти, з яких стирчать купи дротів, які якимсь дивом ще не поцупили, занедбані санвузли, роздягальні, іржаві замки на більшості дверях. Бетонні сходи, що ведуть на брудні трибуни потроху розсипаються під впливом опадів і змін температур, огорожа має облущену фарбу… Але, незважаючи на все це, відчувається велич цього стадіону та дух великої гри, що багато десятків років жила на цьому місці. Хочеться вірити, що через якісь роки стадіоном зацікавляться, знайдуться кошти на його реконструкцію або відбудову і він ще зможе зібрати свої кільканадцять тисяч, яким і запропонувати чергове футбольне дійство.