Стадіон ім. Юрія Гагаріна (Чернігів)
01 січня 2016
ім. Юрія Гагаріна
Адреса:Чернігів. вул. Тараса Шевченка, 61
Місць:12060 (пластикові сидіння та дерев’яні лави)
Поле:трав’яне
Освітлення:оснащено
Табло:просте електронне
Відкриття:1936 рік
Клуби:Десна (Чернігів)
Оцінка:
Актуальність15.06.2013

Чернігівський стадіон було збудовано на території міського саду в 1936 році. Спершу він вміщував близько трьох тисяч глядачів. Під час війни споруда була значно пошкоджена, тому у 50-х роках стадіон перебудовують, і він отримує дві трибуни: західну на 7 тисяч місць та східну на 4 тисячі. В середині 80-х років східну розширюють до 7-ми тисяч (зараз цю «лінію оновлення» можна побачити за гострішим кутом нахилу верхньої частини трибуни). Після останньої реконструкції, яка відбулася у 2005-2008 рр. на західній трибуни було встановлено пластикові сидіння.

Варто відзначити, що Юрій Гагарін таки бував у Чернігові в 1964-му році. Цілком імовірно що його тодішня зустріч з мешканцями міста відбулася саме на стадіоні, який на той момент вже носив його ім’я.

Сучасний стан речей на стадіоні такий. Все ті ж дві великі трибуни. Майже однакові, та якщо придивитись, то західна дещо вища за східну. Відвідувачі стадіону мають вибір: чи то обрати сучасніші пластикові сидіння, чи ж піти до дерев’яних лав і відчути дух старої школи. За південними воротами знаходить просте електронне табло. За північними ж можна розгледіти пам’ятку архітектури – будинок Тарнавського (кінець ХІХ ст.), але, на жаль, невисоку будівлю не дуже добре видно за цегляним муром, що оточує територію стадіону, тому такої інтеграції архітектури в український футбол, як наприклад у Охтирці, тут немає.

Фанати «Десни», що недивно, підтримують команду зі східної трибуни. Їхній сектор легко вирахувати за графіті, намальованим над верхнім рядом (на світлинах цього поки немає). Гостьовий сектор знаходиться проти домашнього, тобто на західній трибуни. Банери доводиться або розвішувати на низенькому парканчику між трибуною та біговими доріжками, або ж взагалі розкладати на лавах чи сидіннях. Кут нахилу східної трибуни не дуже сприяє візуальній та голосовій підтримці.

Але менше з тим, стадіон виглядає цікаво й ефектно. А чернігівським фанатський рух є старим та самобутнім, тож пробивання домашки «Десни» - обов’язкова справа для кожного українського граундхоппера.