Стадіон "Діназ" (Лютіж)
09 грудня 2015
"Діназ"
Адреса:Київська область. Вишгородський район. село Лютіж. вул. Богдана Хмельницького, 2
Місць:992 (пластикові сидіння)
Відкриття:1999 рік
Поле:штучне
Освітлення:оснащено
Табло:просте електронне
Клуби:Діназ (Вишгородський район), Сталь (U-19) (Дніпродзержинськ)
Оцінка:
Актуальність11.08.2015
Діназ (Вишгородський район) - Бровари 0:0 (31.05.201...

Стадіон «Діназ» заховався у сосновому лісочку край села, за церквою. Місцина дуже гарна! Територія арени компактна й охайна, є навіть маленький пам’ятник м’ячику. Єдина крита трибуна має 992 сидячих місця. Також є освітлення та невелике електронне табло. Поле, на жаль, штучне. Злива, яка рясно поливала футболістів і глядачів під час мого візиту (матч «Діназ» - «Бровари») виявила недолік покриття: на північній половині поля збиралися чималі калюжі. Також вищезгаданий матч пройшов без покриття трибуни, яке зірвало напередодні буревієм, тому не дивуйтесь голому «скелетові» на деяких світлинах.

Лютіж – село Вишгородського району, добратися до якого можна хвилин за 20-25 маршруткою від площі Тараса Шевченка. Як і сусідні Демидів та Старі й Нові Петрівці, виглядає він заможно як для українського села. Асфальтовані дороги, новенькі будиночки – це результат близькості до столиці та привабливості цих країв для заміського життя киян.

За ініціативи місцевого мецената (або «мецената», або меценатів…заплутана історія) у 1999 році тут з’явився футбольний клуб «Діназ». Клуб успішно існує й на сьогоднішній момент має розвинену дитячо-юнацьку школу та десять команд різного віку. Є й доросла команда, яка наразі виступає у вищій лізі Київщини.

«Діназ» помилково вважається клубом з Вишгороду. У його повній назві зазначено, що він є «вишгородським районним спортивним товариством». Тут займаються діти як з Вишгороду, так і з інших населених пунктів району, тому логічніше було б прив’язувати клуб або до району, або до Лютежу, де знаходиться головна арена «Діназу» (також є тренувальна база зі стадіоном на 380 місць в сусідньому Демидові).

Інформацію про матчі основної команди можна отримати зі сторінки клубу або КОФФ. Також на «Діназі» проводяться деякі ігри чемпіонату Києва, але про їхній розклад інформацію знайти значно складніше.

Також на цьому стадіоні чомусь виступає юнацька (U-19) команда «Сталі».