Viktoria Žižkov - Baník Most 3:1 (19.04.2015)
12 листопада 2015
Viktoria Žižkov - Baník Most 3:1
10:15. 19 квітня 2015 року
Praha. FK Viktoria Stadion. 1800 глядачі
Чемпіонат Чехії. Друга ліга.

Граундхоппінг рік 2015 для мене почався дуже рано. Вже третього січня я відвідав матч в Стамбулі, звіт про який можна почитати на нашому сайті. Такий початок задав оптимістичний тон всьому календарному року. І ось в середині квітня мені знову випав хороший шанс пробити нову для себе у футбольному плані країну, і я його використав.

Робочі будні занесли мене в Чехію на декілька днів. Перед виїздом я пошерстив календарі футбольних ліг, які були прихильні до мене, видавши в неділю одразу два матчі в різних лігах. Обидві гри проходили в Празі. Як можливо вже помітив пильний читач, окрім groundhopping’a в коло моїх інтересів входить і breweryhopping. Я тут же прикинув можливість суміщення двох хоппінгів. Звісно таке місто як Прага пішло мені на зустріч, і інтернет видав перелік локальних броварень. Подорож обіцяла бути цікавою!

Останню милю до Праги я робив з Варшави на рейсовому нічному автобусі. На щастя, празький автовокзал, на який приїздив автобус недільним ранком, знаходився саме в тому районі, який мені був необхідний. І, вивантажившись о дев’ятій ранку з автобусу, через півгодини пішого ходу я вже любувався на стадіон Вікторія, який розташований в житловому кварталі і з одного боку втиснутий в будівлю, а з іншої обмежений проїжджою частиною. Не дивлячись на те, що до матчу лишалось ще доволі багато часу, народ потихеньку підтягувався до арени і просочувався всередину. Їх прикладу послідував і я. Придбав у дідка-білетера, котрий трохи говорив російською, тікет я прослідував до святково-пухкого стюарта. Він попросив лишити мінералку в пляшці на вході і дозволив прослідувати всередину. Я пройшов на стадіон і взяв трохи лівіше. Тут розташовувались ходдожно-пивні ряди, на яких дбайливі локальні шашличники вже готували смаколики для вболівальників, котрі вирішили присвятити свій недільний ранок улюбленій футбольній команді. Димний запах м’яса схилив мене до придбання бокалу розливного ґамбрінуса, яке я смакував протягом передматчевої розминки гравців. В цей же час я вивчив як слід стадіон, погулявши по його трибунах.

Коли команди вийшли на поле і прозвучав стартовий свисток арбітра, почалось невелике шоу у виконання місцевих фанатів. Вони закидали частину поля папером, шишками і хлібними скоринками. В цей час група фанатів заряджала якийсь заряд і вивісила банер відповідного змісту. Треба відмітити, що ця група фанатів, що складалась з людей тридцяти, розташовувалась на протилежному від центральної трибуні секторі, тому адресати послання могли добре розгледіти і почути все що відбувалось. В цей час гравці команди господарів сіли на одне коліно на поле, чим підтримали вимоги висунуті групою фанатів. Гра була припинена на декілька хвилин до моменту поки стюарти очистили поле від зайвих предметів. За цей час я встиг уточнити у чолов’яги, що стояв поруч, в чому справа. Він пояснив, що Вікторія, один з найстарших клубів Чехії, історія якого бере початок з 1903 року. Але зараз клуб переживає не кращі свої часи, і у керівництва є затримки по виплаті зарплатні гравцям за останні 4 місяці. Окрім того, ходять слухи, що клуб взагалі може припинити своє існування і зникнути з футбольної карти Чехії. І даний перфоманс на стадіоні - це продовженння всієї цієї неприємної ситуації.

За декілька хвилин поле очистили від зайвих предметів і матч продовжився. Окрім вищеописаної групи підтримки були ще декілька пасивних людей за воротами з величезним банером, а також група з декількох скінхедів, яка стояла окремо і мала своє знамено з кельтським хрестом. Частина цих хлопців мала олдскульний зовнішній вигляд. Брита голова, важкі боти, бомбер. Із активних персонажів варто відмітити ще якогось нетверезого чувака, який щодуху горланив в одну глотку якісь диковинні кричалки на підтримку своєї команди. Інша публіка на стадіоні вела себе спокійно. Обмежуючись ахами-зітханнями після небезпечних моментів і оваціями після забитих м’ячів.

Фанати Баніка з’явились на стадіоні ближче до середини першої половини гри. Невідомо де вони вештались, але коли вони зайшли на трибуну в кількості тридцять чоловік, то на стадіоні стало трохи веселіше. По перше, вони виглядали яскравіше ніж господарі. Купа банерів в зелених клубних кольорах, рози, барабан, гучні злагоджені заряди. По друге, ледь не перший їх заряд прозвучав на адресу фанатів господарів, після чого стало зрозуміло, що взаємовідносини двох клубів далекі від ідеальних. Протягом всього матчу час від часу фани обох команд поливали один одного лайном, що не завадило їм у другому таймі злагоджено обматюкати на чому світ стоїть представників футбольної влади Чехії. Не подобається стан справ в лізі представникам обох команд.

Що ж на полі? Рівень гри другої по силі ліги Чехії лишає бажати кращого. Часто-густо все зводилось до простого бий-біжи, і перший тайм закінчився нульовкою. В якийсь момент мені здалось, що голів ми сьогодні можемо не дочекатись. В перерві я перемістився ближче до фанатів гостей, щоб поспостерігати за ними більш пильно. Для більшої зручності я обрав місцину на сонечку, зумів під час перегляду другого тайму прийняти сонячну ванну. В них виявився дуже молодий склад, що мені нагадало першу лігу чемпіонату України, де середній вік фанатів також невисокий. На щастя, другий тайм був набагато веселіше першого. Команди роззабивались, кожен м’яч радував то одну, то іншу групу фанатів і підіймав загальну енергетику в стадіонній чаші.

Після фінального свистка господарі раділи перемозі, обидві команди в повному складі підійшли до своїх фанатів, дякували за підтримку, про щось говорили. Публіка, яка під час матчу не встигла насолодитись пивом і сосисками, поїдала корм тут же на стадіоні. Так би мовити, не відходячи від каси. Я ж вискочив за залізні ворота стадіону Вікторія та попрямував у напрямку броварні Віктор, де й відобідав. А попереду на мене ще чекав матч 4-ї чеської ліги. Але це вже інша історія.

Фанати Вікторії

Фанати Баніка