Енергія (Нова Каховка) - Кристал (Херсон) 1:4 (09.11.2013)
18 липня 2015
Енергія (Нова Каховка) - Кристал (Херсон) 1:4
14:00. 09 листопада 2013
м. Нова Каховка. "Енергія". 564 глядачі
Чемпіонат України. Друга ліга.

Дербі Херсонщини – це друге з двох простистоянь в Україні, які більш менш вписуються під означення «дербі». Тож гру в Новій Каховці було позначено в календарі ще з літа.

Буквально декількох хвилин мені забракло аби вихопити останні квитки до Херсону, тому довелося їхати через Миколаїв. До міста корабелів я прибуваю о четвертій ранку. Темною вулицею, пильнуючи кожен звук і тінь, дістаюсь автовокзалу та беру квиток на найближчий автобус до Нової Каховки. На щастя, автостанція має пристойну залу очікування, тож своїх кілька годин до відправлення я просиджую в теплі, вимушено слідкуючи за пригодами Скубі Ду… У дорозі до Херсону вдається трохи подрімати. Далі ж я очей не можу відвести від краєвидів степової України. Місцями заїзджаємо в густий туман, і тоді я насолоджуюсь відчуттям знаходження наче в іншому вимірі. Навколо лиш рівнесенький степ, а до обрію, що обмежується імлою, всього лиш кількадесят метрів…

Перетинаємо Каховську ГЕС і ось я у місті. Після традиційної фотосесії пустого стадіону переміщуюсь до парку, що тягнеться вздовж берега Дніпра. Осіннього дня там приємно пройтися вузенькими доріжками, посидіти коло води та поміркувати про вічне… Я би провів хоч весь час до матчу в тій пречудовій місцині, що навіює спокій, та захотілося поїсти. Пройшов вулицею, назву якої й називати не хочеться, аби не псувати приємні враження. Забудову так і хочеться назвати затишною: двоповерхові будинки і зелені ґанки поміж ними. Не знаю як тут місцевий люд живе, але пожити б у Новій Каховці кілька тижнів після божевілля великого міста та перевести дух мені здалось непоганою ідеєю. В центрі біля ринку знаходжу якийсь заклад. Борщ непоганий, омлет – так собі. Але голод втамовано, тож я потихеньку вирушаю на стадіон, де і чекаю на прибуття фанатів та початок гри.


Фанати Енергії.

57 чоловік. Без банерів та атрибутики (лише один шалик своєї команди та один Кристалу, яким новокаховці кидались один в одного). Заряди прості, є української мовою. В середині другого тайму чомусь залишили стадіон. Припускаю, що жовто-чорні вирішили буцімто суддя діяв упереджено. Проте, як червона картка, так і пенальті були справедливими. Дивний хід від господарів. [upd] Згодом дізнався, що у новокаховців були якісь проблеми з сірими.


Фанати Кристала.

62 виїздюки, серед яких декілька хлопців із Каховки та Кривого Рогу. З атрибутики один величезний та один маленький банер, кілька шаликів у сидячих вболівальників. Всі заряди російською, різноманіття краще ніж в Енергії.


Звук в обох сторін пристойний, хоча за такої незначної кількості глядачів, то є очевидним. Я чекав на хоч якусь піротехніку (дербі все таки), але так нічого і не дочекався. Тож вцілому це була звичайна собі зустріч, хіба що із купою матюків з обох сторін. До речі, перед початком матчу правоохоронці додумались заводити фанатів Енергії якраз повз вже заповнений гостьовий сектор. Але й тут без якихось рухів, окрім принизливих зарядів.


Кристал впевнено переміг, чому посприяло вилучення гравці господарів за лайку.
Загалом я задоволений відвіданням затишного містечка на березі Славутич-Дніпра, нового стадіону та двох фанатських рухів, які не доводилось бачити раніше. Йду на автостанцію і після кількох нудних годин сідаю до автобусу, що перевозитиме мене у Донецьк на наступну гру.