Стадіон "Ворскла" ім. Олексія Бутовського (Полтава)
14 липня 2015
"Ворскла" ім. Олексія Бутовського
Адреса:Полтава. площа Незалежності, 16.
Місць:24795 (цільні пластикові сидіння)
Поле:трав’яне
Освітлення:1200 люкс
Табло:велике електронне
Відкриття:1951
Попередні назви:Урожай (1951-1956), Колгоспник (1956-1990), Ворскла (1990-2008)
Клуби:Ворскла
Оцінка:
Актуальність27.07.2013
Ворскла (Полтава) - Металург (Донецьк) 1:2 (27.07.201...

Історія стадіону в Полтаві розпочалася більше ста років тому. Ще до революції 1917 року, на місці де зараз розташована арена був іподром, згодом футбольне поле, де проводилися матчі міської першості. Після другої світової війни, у 1951 році, був побудований і як годиться урочисто відкритий стадіон "Урожай". На той час на ньому могло розміститсь 7,5 тисяч глядачів. 1956 року стадіон отримав назву "Колгоспник", це сталось після злиття спорттовариств "Колгоспник" і "Урожай". На наступний рік вперше команда з Полтави прийняла участь в чемпіонаті СРСР. Тоді стадіон вже міг вмістити до 17 тисяч глядачів. З цього часу починається нерозлучне спільне існування головної футбольної команди міста та стадіону. Сучасну овальну форму стадіон набув після реконструкції, яка розпочалась в 1968 році і тривала шість років. Вона закінчилася в рік 800-річчя Полтави. Після перебудови стадіон міг вмістити до 34 тисячі глядачів, що стало абсолютним рекордом по місткості стадіону за всю його історію. Щоправда, як стверджують історики, вщент забитого стадіону ні одній масовій події міста так і не вдалось зібрати.

В 1980 році Олімпійський вогонь Московської олімпіади добу гостював в Полтаві. Під цю подію був спеціально збудований факел на східній трибуні, що є там і по цей день. Останньою великою подією в СРСРівській історії стадіону став матч 1/16 фінала кубку СРСР проти Жальгіріса. Гру відвідало 23 000 глядачів, матч завершився перемогою господарів з рахунком 1:0.

У 1990 році стадіон отримав сучасну назву – "Ворскла". Напередодні виходу головної команди Полтавщини в вищу лігу вітчизняного чемпіонату у 1995 році арена отримала систему освітлення, у 1996-му, після того як команда оформила прописку в вишці, привели до ладу підтрибунні приміщення, офіс клубу. Крім того 29 вересня був зіграний легендарний переможний матч Ворскли з київським "Динамо". Цю гру наживо подивились 28 000 глядачів, що є абсолютним рекордом стадіону в новітній історії стадіону.

В 1997 році полтавська "Ворскла" дебютувала в Кубку УЄФА. Під єврокубки газон стадіону отримав підігрів а вся споруда була косметично відремонтована. На домашній матч проти бельгійського "Андерлехта" на стадіоні зібралось 25 000 глядачів. Роком пізніше стадіон отримав електронне табло та почався процес змін дерев’яних лав на індивідуальні пластикові сидіння, що по відчуттям триває і досі, але вже старі пластикові сидіння змінюються на нові.

4 червня 2008 року стадіону "Ворскла" надали ім’я видатного полтавця, одного з родоначальників Світового Олімпійського руху Олексія Дмитровича Бутовского, який наприкінці 19 століття разом з П’єром де Кубертеном відновили олімпійські змагання. На честь цієї події перед центральним входом у стадіон з’явився монумент у вигляді п’яти олімпійських кіл. В цей же час на стадіоні проводять косметичний ремонт, фасад набуває лазурного кольору, частково почищені сидіння, встановлене нове мультімедійне сучасне табло.

В 2009 году футбольный клуб "Ворскла" отримав право грати в новоствореній Лізі Європи, що спонукало керівництво клубу оновити невидиму оку глядача інфраструктуру: автономні електрогенератори, місця для розміщення пожежних машин і карет швидкої допомоги та таке інше.

Стадіон приймав фінал Кубка України 2013/2014 та два матчі за Суперкубок (2008, 2011)

В липні інспекційна комісія УЕФА напередодні чергового старту ворсклян провела перевірку стадіону та підтвердила готовність головної арени Полтавщини до приймання європейських змагань високого рівня.